poniedziałek, 03 marzec 2014 17:56

Karnawał w klasztorze

Karnawał 2014, OtorowoKarnawał – to okazja do wspólnej dobrej zabawy szarych urszulanek z dziećmi i młodzieżą. Oto jak się bawiono w karnawale 2014 w Lublinie, Otorowie i Sieradzu.

LUBLIN – przedszkole przy ul. Orlanda

Zwłaszcza przedszkola podtrzymują tradycję balów i maskarad. Dzieciom – pisze p. Dorota Baj z urszulańskiego przedszkola w Lublinie przy ul. Orlanda – ogromną radość sprawia wcielanie się w różne postacie. Taki bal 15 lutego odbył się w naszym przedszkolu, a dzieci zamieniły się w królewny, księżniczki, wróżki, rycerzy, piratów, biedronki, kotki, policjanta, strażaka, a nawet samochody. Nie zabrakło także panny młodej. Rozpoznać dzieci było trudno. Także niektórzy rodzice postanowili się przebrać. Siostra Beata, otwierając bal, życzyła wszystkim wesołej zabawy, a wodzirejowie stanęli na wysokości zadania, inicjując kolejne tańce, wspólne zabawy i konkursy. Poprzez zabawę przedszkolaki rozwijają umiejętności współżycia i współdziałania w grupie, śmiałość w kontaktach z rówieśnikami i wzmacniają poczucie własnej wartości. Sądząc po minach, wszyscy – i dzieci, i dorośli – świetnie się bawili.

Karnawał 2014, LublinKarnawał 2014, LublinKarnawał 2014, LublinKarnawał 2014, Lublin

OTOROWO

„Zabawy u Sióstr są zawsze najlepsze!” – tak lub podobnie dziękowały dzieci, wychodzące z kończącego się karnawałowego balu przebierańców, który odbył się 18 stycznia w naszej sali parafialnej w Otorowie. Jak pisze s. Teresa Bogacz, bal, którego w tym roku odbyła się już 7 edycja, cieszy się coraz większą popularnością. Chętnych do dobrej zabawy i tym razem nie brakowało – zarówno małych, jak i większych. Choć na sali był ogromny tłok – niestety, ściany nie chciały się poszerzyć – to zabawa była przednia. Malowanie twarzy, wspaniałe konkursy, pomysłowe zabawy prowadzone przez niezastąpionego wodzireja – naszą s. Magdalenę Urbańską sprawiły, że uśmiech nie schodził z twarzy dzieci i rodziców. Siły były regenerowane na bieżąco dzięki smakołykom przyniesionym przez rodziców i herbacie przygotowanej przez siostry.

Karnawał 2014, OtorowoKarnawał 2014, OtorowoKarnawał 2014, OtorowoKarnawał 2014, Otorowo

SIERADZ

Z okazji trwającego karnawału także urszulanki z klasztoru sieradzkiego postanowiły zorganizować bal dla dzieci z asysty liturgicznej, żeby – pisze s. Krystyna Kejnich – po prostu spotkać się i na wesoło spędzić sobotnie popołudnie. Dzieci przyszły z rodzicami, babciami i dziadkami, ubrane w piękne stroje. Czas był wypełniony zabawami, muzyką dziecięcą i piosenkami. Były też krótkie inscenizacje. Rodzice wsparli siostry organizacyjnie i przynieśli ciasto, słodycze oraz soki, żeby dzieci mogły się posilić. Na zakończenie była loteria fantowa, podczas której dzieci mogły wylosować zabawki. Radość była wielka.

Karnawał 2014, SieradzKarnawał 2014, SieradzKarnawał 2014, SieradzKarnawał 2014, Sieradz

Czytany 2570 razy