×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 63.

czwartek, 30 kwiecień 2015 14:47

150 róż od rodziców przedszkolaków z Ożarowa Mazowieckiego

Od wielu lat w naszej kaplicy – pisze s. Iwona – każdego 17 dnia miesiąca celebrowana jest Eucharystia w intencji próśb i podziękowań, zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Urszuli. Intencje składane są do specjalnych skrzynek, umieszczonych w przedszkolu i przy głównym wejściu do naszego domu. Na Mszę św. zazwyczaj przychodzi od kilku do kilkunastu osób.

W piątek 17 kwietnia 2015 roku, w 150. rocznicę urodzin św. Urszuli, przybyło ponad 60 osób. O godz. 18.30 jak zwykle rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył ks. Grzegorz Kalbarczyk SAC, kapłan zafascynowany duchowością naszej Założycielki.

Wielką niespodziankę zrobili rodzice naszych przedszkolaków, którzy na urodziny św. Urszuli przynieśli 150 czerwonych róż w pięknym białym koszu, dziękując za Jej życie i dzieło, jakim jest nasze Zgromadzenie.

Po celebracji w kaplicy zaprosiłyśmy naszych gości na urodzinowy tort, który przygotowały nasze sąsiadki. Również inni uczestnicy włączyli się w zorganizowanie przyjęcia, piekąc ciasta i szykując kanapki. Wszyscy czuliśmy, że to wielki i wyjątkowy dzień.

s. Iwona Kaczmarczyk

 

Czytany 2087 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 09 lipiec 2019 14:50