×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 63.

piątek, 08 maj 2015 15:57

Słupskie obchody jubileuszu 150-lecia urodzin św. Urszuli Ledóchowskiej

Uroczystej Mszy św. w niedzielę Dobrego Pasterza, 26 kwietnia 2015 roku, w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Słupsku przewodniczył biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Krzysztof Zadarko. Wspólna modlitwa zgromadziła kapłanów słupskich parafii, osoby związane przez lata z siostrami urszulankami, gości z Koszalina, Ustki, siostry kanoniczki i nazaretanki pracujące w Słupsku, urszulanki z Bydgoszczy, dzieci i młodzież oraz wielu parafian.

Podczas Mszy św. miało miejsce wprowadzenie do kościoła relikwii św. Urszuli Ledóchowskiej jako dar zgromadzenia dla parafii. Do tego ważnego dnia wspólnota parafialna przygotowała się poznając życie i dzieło św. Urszuli. W niedzielę poprzedzającą uroczystość, czyli 19 kwietnia, s. Ewa Niedźwiecka na wszystkich mszach mówiła o św. Urszuli, a siostry rozdawały obrazki z myślami Świętej, wydrukowanymi na tę okazję. Jubileuszowa celebracja połączyła w przygotowaniach i radosnym świętowaniu wiele osób.

W homilii celebrans zwrócił szczególną uwagę na środowisko rodzinne, w którym przyszła Święta uczyła się miłości Boga i Ojczyzny. Ukazał jej wrażliwość i odwagę w podejmowaniu zadań, jakie napotykała w odbudowującej się po latach niewoli Ojczyźnie. Położył też akcent na wielką potrzebę modlitwy o powołania i nawiązał do urszulańskiej modlitwy za kapłanów. Ksiądz Biskup przywołał piękną historię 70-letniej pracy sióstr urszulanek w tym mieście. Wspomniał też wielkiego kapłana i pierwszego proboszcza w powojennym Słupsku ks. Jana Zieję, który sprowadził do Słupska szare urszulanki.

Druga część uroczystości odbyła się w urszulańskim domu przy ul. Armii Krajowej. 

Zob. także: Uroczystości jubileuszowe w Słupsku (ze zdjęciami)

Zob. także: Ważniejsze wydarzenia związane ze 150-leciem urodzin św. Urszuli Ledóchowskiej

Czytany 3056 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 09 lipiec 2019 14:54