×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 63.

sobota, 09 maj 2015 07:49

Jubileusz św. Urszuli na ziemi augustowskiej

Świętowanie jubileuszu 150-lecia urodzin św. Urszuli Ledóchowskiej rozpoczęłyśmy 17 kwietnia o godz. 18.00 uroczystą Eucharystią w naszym kościele parafialnym pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Augustowie. Mszę św. celebrował ks. proboszcz Marian Szewczyk. Po Mszy św. został przedstawiony montaż słowno-muzyczny z prezentacją multimedialną pt. „Pogodna jak kolor nieba”. Ku naszemu miłemu zaskoczeniu i zrozumiałej radości kościół był wypełniony wiernymi z naszej parafii i innych parafii augustowskich.

W sobotę 2 maja w auli Szkoły Muzycznej I Stopnia w Augustowie odbyło się spotkanie z mieszkańcami Augustowa, związane z obchodami jubileuszu 150-lecia urodzin św. Urszuli oraz 10 rocznicy odejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II. Do licznie zgromadzonych uczestników spotkania s. Małgorzata Krupecka wygłosiła bardzo bogatą w treści i niezwykle aktualną prelekcję pt. „Święta Urszula Ledóchowska – wielka Polka i Patriotka”, przyjętą z wielkim zainteresowaniem i uznaniem dla przebogatej osobowości i duchowości naszej Świętej. Po wystąpieniu s. Małgorzaty schola dziecięca ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Augustowie przedstawiła montaż słowno-muzyczny ku czci św. Jana Pawła II, przygotowany pod kierunkiem nauczycielek: Małgorzaty Chełmińskiej, Elżbiety Puczyłowskiej oraz s. Elżbiety Bezubik. Występ scholi bardzo się wszystkim spodobał.

Następnego dnia, 3 maja, gościłyśmy w trzech kościołach: dwóch podaugustowskich – pw. św. Maksymiliana w Kolnicy i pw. św. Faustyny w Białobrzegach – oraz w naszej parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Augustowie. Nasza wspólnota zajęła się obsadą liturgiczną mszy świętych, a s. Małgorzata Krupecka mówiła o życiu, osobowości i działalności św. Urszuli Ledóchowskiej. Wszędzie też zorganizowałyśmy punkt sprzedaży publikacji o naszej Świętej Założycielce oraz rozdawałyśmy obrazki i myśli Świętej (przygotowane specjalnie na tę okoliczność).

Mamy jeszcze plany na najbliższą przyszłość. W niedzielę 10 maja br. obsadzimy liturgię w parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Żylinach (wieś pod Suwałkami), a także zaprezentujemy parafianom montaż słowno-muzyczny z prezentacją multimedialną pt. „ Pogodna jak kolor nieba” (autorstwa s. Urszuli Michalak).

Natomiast w piątek 29 maja planujemy uroczystą Mszę św. odpustową w naszym domu. Przewodniczył jej będzie ks. bp ordynariusz Jerzy Mazur. Zaprosiłyśmy scholę dziecięcą, dzieci z naszego przedszkola na Zarzeczu, Koło Przyjaciół św. Urszuli, Wspólnotę Matek w Modlitwie, naszych sąsiadów, przyjaciół i wszystkich czcicieli św. Urszuli z Augustowa i z innych miejscowości. Po Eucharystii odbędzie się agapa w naszym ogrodzie.

Planowany jest jeszcze wyjazd do dwóch wiejskich parafii: Borzymy i Pisanicy w pobliżu Ełku, gdzie również, podobnie jak w innych parafiach, będziemy czynnie uczestniczyć w Eucharystii i zaprezentujemy niezwykłą osobowość, duchowość i wszechstronną działalność naszej Świętej Matki Założycielki.

s. Cecylia Dobkiewicz

Zob. także: Ważniejsze wydarzenia związane ze 150-leciem urodzin św. Urszuli Ledóchowskiej

Czytany 2114 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 09 lipiec 2019 14:56