×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 63.

piątek, 08 maj 2015 22:00

Jubileusz Świętej Urszuli w Ozorkowie

Dzień 150. rocznicy urodzin św. Urszuli – 17 kwietnia 2015 roku – przeżyłyśmy w łączności z całym naszym zgromadzeniem i ze wszystkimi, którzy też tego dnia świętowali. Nasza wspólnota – piszą siostry z Ozorkowa – przygotowała się do tego dnia poprzez 9-dniową nowennę oraz wznowienie cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy.

O godz. 18.00 odbyła się uroczysta Msza św. Koncelebrze przewodniczył ks. dziekan Grzegorz Ząbecki. W czasie Mszy św. został odczytany list naszej przełożonej generalnej, napisany z okazji jubileuszu urodzin św. Urszuli. Uroczysty charakter liturgii podkreślono specjalnie dobranymi śpiewami, wyjątkową obsadą liturgiczną, a także pięknym wystrojem kościoła. Uwagę zgromadzonych przyciągał baner ze św. Urszulą, umieszczony obok plansz przedstawiających jej życie i historię zgromadzenia. Po Mszy św. wszyscy przeszliśmy do naszego domu, aby kontynuować świętowanie przy urodzinowym torcie.

Uroczystość kontynuowana była w następną niedzielę, 26 kwietnia. Siostra Małgorzata Krupecka głosiła prelekcje podczas każdej Mszy św. Tego dnia świętowało też nasze przedszkole. Dzieci przygotowywały się do tego wydarzenia poprzez obchody Dnia Uśmiechu i rodzinny konkurs plastyczny pt.: „Co było powodem radości św. Urszuli”. Liczba i jakość prac przerosły nasze oczekiwania. Z kolei rodzice zapoznawali się przez cały rok z osobą Patronki Przedszkola poprzez comiesięczne gazetki, prezentacje multimedialne oraz możliwość udziału w comiesięcznej nowennie.

Siostry urszulanki SJK z Ozorkowa

 

Czytany 2453 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 09 lipiec 2019 14:52