×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 63.

Wydrukuj tę stronę
piątek, 08 maj 2015 11:01

Jubileuszowe obchody w sieradzkich Monicach i festiwal piosenki religijnej

150 rocznica urodzin św. Urszuli Ledóchowskiej – Patronki miasta – była bardzo uroczyście obchodzona w Przedszkolu Niepublicznym Sióstr Urszulanek SJK w Sieradzu. Od rana przedszkole było wystrojone urodzinowo, dzieci ubrane na niebiesko – w ulubiony kolor Świętej Patronki.

W grupach odbyły się krótkie pogadanki i nawiedzenie św. Urszuli w obrazie. Potem była modlitwa w kaplicy i ucałowanie relikwii św. Urszuli. Z zaciekawieniem dzieci obejrzały krótką prezentację o życiu Patronki. Były jeszcze kolejne urodzinowe atrakcje: czapeczki, tort, toasty z przyśpiewkami, zabawy plenerowe, bańki, gwizdki, balony i tańce. Dzieci otrzymały w prezencie portreciki małej Julci. Uroczystość dała dzieciom wiele radości i z pewnością pozostanie w ich pamięci.

Od tego dnia św. Urszula zaczęła pielgrzymować w obrazie do domów naszych wychowanków i personelu przedszkola. Wzruszające wpisy do kroniki peregrynacji pokazują, jak potrzebna jest ta wizyta w rodzinach i jak fantastyczne pomysły mają dzieci na ugoszczenie Świętej.

Wieczorem miałyśmy Mszę św. dziękczynną w kościele parafialnym, nowennę do św. Urszuli i ucałowanie relikwii Świętej Patronki miasta i parafii.

22 kwietnia 2015 roku odbył się Jubileuszowy Festiwal Piosenki Religijnej dla przedszkoli sieradzkich pt. „Promyczki Bożej Radości”. Zgłosiło się 9 przedszkoli, to znaczy 52 wykonawców reprezentujących przedszkola w kategoriach indywidualnej i zespołowej. Wszystkie dzieci otrzymały medale z małą Julcią, a przedszkola – pamiątkowe puchary z okolicznościową tabliczką, upamiętniającą jubileusz urodzin św. Urszuli. Festiwal cieszył się dużym zainteresowaniem społecznym. Prasa i telewizja lokalna zaprezentowały fragmenty występów z informacją o św. Urszuli i 150 rocznicy jej urodzin, można też zobaczyć zdjęcia w internecie na stronach miasta i radia…

s. Iwona Siuchta

Czytany 2223 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 09 lipiec 2019 14:49