×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 63.

sobota, 14 marzec 2015 11:00

O św. Urszuli – dla dzieci

Św. Urszula Ledóchowska w Ucel (Francja), 1936 r.Zbliżająca się 150 rocznica urodzin św. Urszuli Ledóchowskiej to również okazja, żeby przypomnieć dzieciom o tej wybitnej, kochającej nauczycielce i wychowawczyni.

Wydawnictwo PROMIC wznowiło sympatyczną książkę Marioli Maassen-Zajączkowskiej „Kiedy święci byli mali”. Wśród pięciorga małych bohaterów, którzy zostali wielkimi świętymi, jest też św. Urszula, która w domu rodzinnym, dzięki mądrości i miłości matki i ojca, dojrzewa od dzieciństwa do przyszłych zadań.

Mariola Maassen-Zajączkowska: „Kiedy święci byli mali”

Druga płyta z filmami z cyklu „Aureola. Od Stanisława do Karola” zawiera m.in. opowieść o św. Urszuli, od której dzieci mogą się uczyć uśmiechu i dobroci.

„Aureola. Od Stanisława do Karola – cz. 2”

O projekcie cyklu filmów dla dzieci o polskich świętych i błogosławionych

 

Polecamy też, oczywiście, cieszącą się niesłabnącym powodzeniem książkę Elizy Piotrowskiej z serii „Święci uśmiechnięci”.

Eliza Piotrowska: „Święta Urszula Ledóchowska”

 

I przypominamy o nowych wydaniach powieści św. Urszuli dla dzieci. Dotychczasowe nakłady zostały wyczerpane (książki dostępne są jeszcze w sanktuarium św. Urszuli w Pniewach), ale wznowione będą w najbliższych dniach przez Edycję św. Pawła:

Św. Urszula Ledóchowska „Zorza”

Św. Urszula Ledóchowska „Z urwisa bohater”

Czytany 3024 razy