×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 63.

czwartek, 07 maj 2015 19:00

Obchody jubileuszowe w Sokolnikach Wielkich

Z okazji 150 rocznicy urodzin św. Urszuli Ledóchowskiej w niedzielę 19 kwietnia o godz. 10.00 – piszą szare urszulanki z Sokolnik Wielkich – w naszej kaplicy odprawiona została Msza św., której przewodniczył ks. Henryk Wojnar, proboszcz parafii pw. św. Stanisława Kostki w Sulechowie, a współcelebransem był nasz kapelan ks. Zdzisław Korcz CR.

Uroczystość rozpoczęła się krótką prezentacją multimedialną, poświęconą życiu i dziełu Jubilatki, a następnie przedstawiciele rodziców dzieci uczęszczających do naszej świetlicy zanieśli kosz z kwiatami przed obraz św. Urszuli.

W kazaniu ks. Henryk nawiązał do postawy św. Urszuli, a zwłaszcza do jej cierpliwości i wyrozumiałości dla wad innych ludzi. Kaznodzieja, cytując św. Urszulę, mówił między innymi: „Najdroższe dzieci, bądźcie pokorne, nie szukajcie pochwał, im mniej pochwał od ludzi odbierzecie, tym większą chwałę u Boga zdobędziecie. Oto jest klucz – klucz wejścia na drogę pokory. To pokora jest drogą do sukcesu! Pokora jest tym, czego nam wszystkim dziś tak bardzo brakuje! Aby ten sukces osiągnąć, musicie się «przytulać» do dobrych ludzi, musicie «przytulać» się do świętych, do takiej osoby, jaką była właśnie święta Urszula Ledóchowska”.

Na zakończenie Mszy św. odmówiona została nowenna za wstawiennictwem św. Urszuli. Po błogosławieństwie wierni ucałowali relikwie i otrzymali obrazek pamiątkowy, a potem wszyscy obecni zaproszeni zostali na dalsze świętowanie przy torcie urodzinowym.

 

Czytany 2213 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 09 lipiec 2019 14:50