czwartek, 11 luty 2016 14:37

Spotkanie wigilijne studentek w Szarym Domu na Wiślanej

Spotkanie wigilijne na Wiślanej Spotkanie wigilijne na Wiślanej

Co roku przed świętami Bożego Narodzenia w domu Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego w Warszawie panuje rodzinna atmosfera podczas wigilijnej kolacji, przygotowywanej przez siostry i mieszkające w domu studentki . Organizowane spotkanie opłatkowe jest wyrazem szczerej troski sióstr o studentki, pokazując, że Szary Dom nie jest tylko miejscem do codziennego egzystowania, ale również miejscem budowania wzajemnych relacji, opartych na szacunku, dobroci, miłości bliźniego...

Tegoroczne spotkanie odbyło się 18 grudnia 2015 roku. Preambułą wieczoru było świąteczne przedstawienie w wykonaniu utalentowanych studentek naszego domu pod przewodnictwem jednej ze studentek, autorki tekstu i reżyserki Magdaleny Jagodzińskiej. Myślą przewodnią przedstawienia było przesłanie, aby w okresie świątecznym nie skupiać się jedynie na jego zewnętrznej otoczce, na sprzątaniu, gotowaniu, prezentach, ale przede wszystkim zadbać o jego wymiar duchowy, by przywitać Narodzonego Pana w zgodzie i pokoju z bliźnimi.

Swoją obecnością zaszczyciły nas siostry Przełożone. Składając świąteczne życzenia zgromadzonym studentkom, s. Przełożona nawiązała do tematyki przedstawienia, mówiąc, że czasami rzeczywiście tak jest, nie raz dostrzegamy to w naszych rodzinach, że w natłoku obowiązków i braku czasu by ze wszystkim zdążyć, gubi się sens tych przygotowań, zapomina się o głównym bohaterze wydarzenia – Mesjaszu. s. Przełożona życzyła, abyśmy dbając o świąteczny wystrój naszych domów pamiętali również, albo przede wszystkim o przygotowaniu naszych serc na przyjście Jezusa.

W odpowiedzi na życzenia s. Przełożonej, przedstawicielka grona studentek, Weronika Milczarczyk również złożyła siostrom moc życzeń w imieniu studentek. Po czym nastał czas na wzajemne łamanie się opłatkiem i składanie życzeń. Wieczór został uwieńczony wyśmienitą kolacją. Na stole znalazły się tradycyjne polskie potrawy: barszczyk czerwony, śledzie, ryba, sałatka warzywna i inne.

Czas delektowania się kolacją, i wspólnie spędzonym czasem przy towarzyskich rozmowach zakończył się pomyślnie. Twarze studentek i sióstr promieniały radością. Był to czas bogaty w pozytywne wrażenia, który pozostanie w naszej pamięci na długo.

Mirosława Staniewska

  

 

Czytany 1532 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 25 czerwiec 2019 10:57