×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 63.

piątek, 01 maj 2015 09:00

W urszulańskim przedszkolu w Częstochowie

17 IV 2015, Częstochowa150 urodziny św. Urszuli postanowiliśmy uczcić w naszym przedszkolnym gronie hucznie i wesoło, sprawiając dzieciom w tym dniu wiele niespodzianek. Miały to być najprawdziwsze urodziny, takie, jakie na długo pozostają w pamięci. Przedszkole – zarówno w środku, jak i na zewnątrz – przystroiliśmy balonami i słonecznikami oraz okolicznościowymi napisami i gazetką. Dostojna Jubilatka tego dnia częstowała wszystkich cukierkami i każdemu dedykowała jakąś myśl, którą można sobie było wylosować.

Tego dnia królował w przedszkolu żółty kolor – wszyscy zamieniliśmy się w promyki słoneczne! Rodzice wykazali dużo determinacji w poszukiwaniu odpowiedniej garderoby – i efekt był imponujący! Zawiesiliśmy na ten dzień wszystkie zajęcia dydaktyczne. Jak święto, to święto!17 IV 2015, Częstochowa17 IV 2015, Częstochowa

Zaczęliśmy wspólną modlitwą w kaplicy: dziękczynieniem za św. Urszulę i Jej dzieło, prośbami, które chcieliśmy zanieść za Jej wstawiennictwem tego szczególnego dnia, śpiewem piosenek o św. Urszuli i prośbą płynącą z dziecięcych serc: „O Panie, niech będę jak promyk słoneczny”.

A potem były: zabawy, konkursy z nagrodami, bańki mydlane, kino z popcornem, frytki z ketchupem, żelki, picie przez słomkę, malowanie twarzy, balony dla każdego dziecka (rodzice dzielnie pomogli w dmuchaniu)…

Największą niespodzianką i atrakcją tego dnia był wspaniały, 8-kilogramowy tort, zamówiony specjalnie na tę okoliczność! Każde dziecko otrzymało urodzinową czapeczkę i gwizdek, a potem gromko odśpiewaliśmy „sto lat” – kilka razy, bo co to jest 100 lat dla kogoś, kto skończył już 150 lat. Niech św. Urszula żyje wiecznie w naszej pamięci i naszym życiu! Przy akompaniamencie kilkudziesięciu gwizdków siostry zdmuchnęły świeczki, potem były gromkie brawa dla św. Urszuli, a także dla Pana Boga za to, że dał nam tak wspaniałą Osobę. I z apetytem zajadaliśmy się urodzinowym tortem. Każde dziecko otrzymało też pamiątkowy obrazek.

17 IV 2015, Częstochowa17 IV 2015, Częstochowa17 IV 2015, Częstochowa17 IV 2015, Częstochowa

Po południu podczas Mszy św., sprawowanej w naszej kaplicy, nasza urszulańska wspólnota dziękowała za dar świętej Matki Założycielki. Modliłyśmy się za całe zgromadzenie.

s. Dorota Łapacz

Czytany 1284 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 25 październik 2016 11:21