×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 63.

czwartek, 30 lipiec 2015 13:27

We dworku Ledóchowskich

W dworku Ledóchowskich w tym roku warsztaty teatralne zajęć nie miały, za to począwszy od pierwszego dnia, Julia Ledóchowska i Jej rodzina były centrum naszych zainteresowań. Oczywiście, miało to związek z jubileuszem 150-lecia urodzin św. Urszuli i z faktem, że w Lipnicy Murowanej śladów naszej Świętej co niemiara.

Jedna z dwunastu uczestników warsztatów tak o tym czasie pisze: Warsztaty teatralne, które odbywały się w Lipnicy Murowanej od 5 do 11 lipca, były dla mnie niesamowitym przeżyciem. W tym roku poznałam głębiej historię rodziny Ledóchowskich, którą mogłam wykorzystać przy finałowym spektaklu. Jestem usatysfakcjonowana postępami związanymi  z moją grą na scenie (Agata Śpiączka).

Wspomniany finałowy spektakl obejrzały nie tylko siostry urszulanki, ale także ich goście, rodzice niektórych uczestników oraz przedstawiciele lipniczan. Przedstawienie We dworku Ledóchowskich było próbą pokazania wycinka życia rodziny Julii i było owocem naszego, wspomaganego wyobraźnią, wczytywania się w Jej listy. Dużym przeżyciem dla wielu z nas był także wyjazd do Krakowa, połączony z wizytą w klasztorze urszulanek Unii Rzymskiej, gdzie obejrzeliśmy kolejne ślady życia św. Urszuli. Podziwialiśmy także freski Marko Rupnika w Centrum Jana Pawła II i nawiedziliśmy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. I jeszcze jeden ważny aspekt naszych tegorocznych warsztatów – nie tylko poznawaliśmy lipnicki okres życia Julii Ledóchowskiej, ale także staraliśmy się Ją naśladować, m.in. niosąc pomoc potrzebującym.

s. Bogusława Belok i s. Danuta Sakowicz

Czytany 2130 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 09 lipiec 2019 14:48