×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 63.

sobota, 04 kwiecień 2015 10:15

Zderzenia Teatralne SEDNO – odbyły się już po raz czwarty

Mamy więzi – czy jesteśmy uwięzieni? Coraz liczniejsze i technicznie doskonalsze środki komunikowania się pomagają nam nawiązywać relacje – czy wręcz przeciwnie, przeszkadzają? Na tego typu pytania starała się odpowiedzieć młodzież, którą w Pniewach od 20 do 22 marca br. zgromadziło już czwarte z kolei spotkanie teatralne SEDNO.

Młodzi przyjechali z Krakowa i Warszawy, Łodzi, Bydgoszczy i Otorowa, uczestniczyła także młodzież z naszej szkoły – wszystkich razem było około pięćdziesiątki. Warsztaty poprowadziła (już po raz trzeci) pani Wiesława Klata z Warszawy. Temat spotkania – ZWIĄZANI – był także tytułem spektaklu, nad którym młodzi pracowali od piątkowego wieczoru do niedzielnego przedpołudnia.

Zwróciłyśmy uwagę na napływ nowych uczestników, głównie młodszych, w tym sporo gimnazjalistów. Chyba przyszedł czas na zmianę pokoleniową, gdyż wielu naszych pierwszych „sednowych” aktorów to już ludzie dorośli. To, co nas ucieszyło, to fakt, że dla wielu młodych przyjazd do Pniew był okazją do spotkania się z rówieśnikami, którzy czują się dobrze nie tylko na scenie i podczas wspólnej zabawy, ale także w kaplicy podczas Eucharystii, na nabożeństwie Drogi Krzyżowej czy podczas wieczornej modlitwy przy sarkofagu św. Urszuli.

Urozmaiceniem w pracy nad sztuką wieńczącą SEDNO był spektakl „Podróż Małego Księcia”, który dla uczestników Forum zagrali gimnazjaliści z naszej pniewskiej szkoły, a także możliwość, dla niektórych pierwsza w życiu, zwiedzenia Sanktuarium. Po niedzielnym finale, jakim było przedstawienie efektów naszych teatralnych zmagań przed zaproszoną publicznością, rozstaliśmy się z zamiarem spotkania nie dopiero za rok, ale już w październiku, na Forum Młodzieży Urszulańskiej, które w tym roku będzie jednocześnie jubileuszowym spotkaniem młodych.

s. Bogusława Belok

Czytany 1863 razy