Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 20 maj 2019 15:17

Dzień skupienia Matek w Modlitwie w Łodzi

W czwartek, 9 maja 2019 roku, po raz kolejny odbył się dzień skupienia dla kobiet należących do grupy „Matki w Modlitwie”, które od września 2018 roku spotykają się i działają pod kierunkiem sióstr urszulanek przy parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Łodzi. To dwie grupy modlitewne dla matek, które chcą wspólnie modlić się za swoje dzieci, wnuki, za dzieci nienarodzone, za dzieci potrzebujące modlitwy...

Uczestnictwo w grupie „Matki w Modlitwie” to misja dla kobiet, natchnienie do większej, dojrzalszej i bardziej odpowiedzialnej miłości jaką matki noszą w swych często strapionych, ale kochających sercach. Modlimy się przy krzyżu Jezusa w intencji umiłowanych dzieci. Spotkania dają nam nadzieję i wiarę, umacniają więzi między modlącymi się matkami i dziećmi. Przywołujemy światła i mocy Ducha Świętego, prosząc, by zawsze był z nami. Modlimy się również za ojców, by umieli spełniać się w rodzinie i ojcostwie, by kochali dzieci odpowiedzialną miłością i zapewniali bezpieczeństwo. Jednoczymy się miłością, rozważając w skupieniu radości i troski dnia codziennego. Przez modlitwę wyrażamy naszą wdzięczność za wszystkie łaski i Boże błogosławieństwo oraz dziękujemy za opiekę. Żałujemy za nasze grzechy, uczymy się przebaczać i w pokorze zawierzamy się Jezusowi. Całkowicie powierzamy Mu siebie, nasze dzieci i nasze rodziny. Dzielimy się słowem, którym Bóg przemawia do nas podczas czytania Pisma Świętego. Chcemy w ten sposób jeszcze bardziej zbliżyć się do naszego umiłowanego Ojca. Jesteśmy przepełnione ufnością do Boga, ponieważ wiemy, że może On dokonać dla nas i naszych dzieci, czego my nie możemy uczynić. Zjednoczone modlitwą wspieramy siebie, dzieci i ojców w rozwoju duchowym. Dziękujemy za dar macierzyństwa, wiedząc, ze dobry Bóg obdarowuje nas wielką dobrocią i troską.

Uwielbiony bądź, Panie Jezu, za dar naszej wspólnoty. Oddajemy Ci cześć i chwałę!

Siostrze Małgorzacie, z całego serca dziękujemy za zapoczątkowanie grup modlitewnych dla matek, wspólną modlitwę oraz poświęcony nam czas.

matki z urszulańskiej grupy „Matki w Modlitwie” w Łodzi

zdjęcia na Google Photos
Czytany 1284 razy Ostatnio zmieniany piątek, 05 lipiec 2019 09:17