×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 62.

Wydrukuj tę stronę
środa, 17 kwiecień 2013 18:23

O. JÓZEF MAJKOWSKI TJ-Homilia z Mszy św. radiowej, Warszawa, kościół św. Krzyża, 25 marca 1984

Błogosławiona Urszula stworzyła przepiękną syntezę z duchowego doświadczenia i społecznego zaangażowania, co dzisiaj w języku Kościoła nazywa się "mistyką i proroctwem".

Błogosławiona Urszula stworzyła przepiękną syntezę z duchowego doświadczenia i społecznego zaangażowania, co dzisiaj w języku Kościoła nazywa się "mistyką i proroctwem" (H. Urs von Balthasar). Ta synteza została przez nią wypowiedziana i realizowana przez nią i duchowe córki w myśl hasła: "Serce przy Bogu, ręce przy pracy" mimo rozlicznych przeszkód, jakie zawsze stają na drogach ludzi, opowiadających się w każdej chwili bez wahania po stronie Chrystusa. Wpatrzona w Eucharystię, pragnęła uczynić z Niej dla swych sióstr i dla dzieci z krucjaty centrum ich pobożności. Rozmodlona pobożnością maryjną, wskazywała na Przenajświętszą Pannę jako na model, zawsze urzekający, chrześcijańskiego życia. (...)

"Święci są latarniami zapalonymi dla nas przez Boga", abyśmy nie zagubili się w ciemnościach - pisze św. Robert Bellarmin. I takim światłem jest dla nas również błogosławiona Urszula Ledóchowska. Może ktoś zatęskni, by iść wyznaczonymi przez nią drogami w jej świętym zgromadzeniu? Może ktoś z nas wybierze ją sobie za przewodniczkę w wypełnianiu zadań, jakie Bóg przed nami stawia?

Czytany 2760 razy Ostatnio zmieniany piątek, 26 luty 2016 16:57