piątek, 17 czerwiec 2011 00:13

s. Urszula Lesiak - [ Modlitwa darem serca ]

 

s. Urszula Lesiak

Modlitwa darem serca

Poznań 2010, Księgarnia św. Wojciecha

Słowo od Autorki

Pan Bóg, który jest Sprawcą wszelkiego dobrego działania, prowadził mnie swoimi drogami i uczył osobowej relacji z Nim przez świadectwo wiary moich Rodziców, sióstr w sieradzkim, a potem pniewskim klasztorze.
W kolejnym etapie życia, na pogłębienie mojej wiary miało wpływ środowisko KUL-owskie, a w dalszych latach, do dziś, szkołą modlitwy jest wspólnota Domu Macierzystego w Pniewach, kaplica, w której „czuje się” ducha modlitwy św. Urszuli, urszulańskich pokoleń oraz pielgrzymów nawiedzających Sanktuarium. Nie bez znaczenia był czas mojej posługi katechetycznej, świadectwo wiary, gorliwość dzieci i młodzieży oraz wielu rodzin.
Bardzo ważne miejsce w mojej relacji z Bogiem ma liturgia, przeżywanie z Kościołem tajemnic naszego zbawienia i czerpanie ze Źródła Bożej hojności, a także przyjaźń z Matką Założycielką – Świętą Urszulą. Rok liturgiczny i wydarzenia związane z kultem św. Urszuli, od Jej beatyfikacji w r. 1983, były przez wiele lat inspiracją do zapisywania „mowy serca”. Wiele z tych modlitw, dzięki sugestiom, fachowej ocenie treści oraz dzięki kompozycjom muzycznym ks. prof. Ireneusza Pawlaka, przybrało szatę pieśni, które są wykonywane podczas liturgii.
Ze wzruszeniem przyjęłam wiadomość o inicjatywie i staraniach Przyjaciół z Poznania, szczególnie ks. prał. Pawła Deskura, dotyczących wydania tej „mowy serca” jako – „daru serca”. Bo modlitwa to dar Serca Boga i serca człowieka, to pieczęć Bożej miary na małym człowieczym sercu.
Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy mają wkład w wydanie tego tomiku wierszy, modlitw – i Im go dedykuję. A tym, którzy zechcą z niego skorzystać, życzę, by zaprzyjaźnili się ze Świętą Urszulą i z Jej pomocą umiłowali Jezusa-Hostię oraz Maryję, naszą Matkę.


s. J. Urszula Lesiak (JUL)
urszulanka Serca Jezusa Konającego

Czytany 1865 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 08 marzec 2016 16:32