sobota, 06 czerwiec 2020 10:15

Dziękczynienie w Ożarowie Mazowieckim

W kolejnym tygodniu, tym razem w niedzielę Zesłania Ducha Świętego, w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego dopełniło się  jubileuszowe dziękczynienie ziemi ożarowskiej. Przy wypełnionej wiernymi świątyni, z uroczystym udziałem liturgicznej służby ołtarza,  koncelebrowana była msza św. dziękczynna za łaski, którymi na przestrzeni 100 lat istnienia Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego obdarowywał Bóg siostry i wszystkich, którzy współtworzyli jego historię i którzy – aktualnie pomnażając dobro minionych pokoleń – dają świadectwo Jezusowi Chrystusowi, Jedynemu Panu historii...

Radość nasza była zwielokrotniona przez czynne zaangażowanie w liturgię rodziców naszych przedszkolaków, „przedszkolnych absolwentów”, jak również Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi, które aktualnie pracują na terenie parafii. Z prawdziwie siostrzaną życzliwością troszczyły się o każdy niemal szczegół i otaczały nas, jak zapewniały, serdeczną modlitwą, uczestnicząc całą wspólnotą we Mszy św. jubileuszowej.

W czasie homilii, którą głosił ks. Marek Tumulczuk SAC podczas każdej Mszy św. sprawowanej w tym dniu, ukazywał św. Urszulę jako osobę niezwykłą w swym zaufaniu i miłowaniu Boga i człowieka.

Na zakończenie liturgii ksiądz proboszcz Zdzisław Słomka SAC złożył nam życzenia i podziękowanie za obecność urszulanek i charyzmatu św. Urszuli Ledóchowskiej w przestrzeni miasta. Bez tej obecności i wychowawczego oddziaływania tak mocno wpisanych w dzieje z tej ziemi, stwierdził, trudno byłoby wyobrazić sobie nasze dzisiaj.

Ze wzruszeniem przyjmowałyśmy życzenia, podziękowania, kwiaty, serdeczne słowa...jako podziękowanie dla sióstr, które na przestrzeni 88 lat tworzyły klimat tego miejsca, któremu na imię Urszulin... Ołtarzew... Ożarów.
Czytany 1229 razy