poniedziałek, 03 wrzesień 2018 11:12

O 10. rocznicy podjęcia pracy w Petersburgu - jeszcze raz

1 września 2018 mija 10 lat naszej służby na rosyjskiej ziemi. Nasza obecność w tych miejscach jest ważna przede wszystkim ze względów historycznych, sięgających początku historii naszej Kongregacji. To w Petersburgu wszystko się zaczęło. Tak chciał Bóg. Tu zrodziła się nasza rodzina zakonna, pierwsze kandydatki, siostry, śluby...

Wierzymy, że Bóg chciał, abyśmy znowu, po stu latach, tam powróciły, odnalazły korzenie i doświadczyły urszulańskiej atmosfery tych pierwszych lat. Dziesięć lat to niewiele, a jednak jest za co Boga wychwalać i za co Mu dziękować. Nasza służba to przede wszystkim obecność pośród tych ludzi, których nam Bóg posyła, i modlitwa za ten kraj, ludzi, niełatwe sytuacje. To najważniejsze. Spotykamy ich, pracując z dziećmi i ich bliskimi, prowadząc zajęcia w Centrum Parafialnym dla dzieci, zajęcia katechetyczne w tak zwanej szkółce niedzielnej i na wyjazdach rekolekcyjnych czy obozach. Ludzie przychodzą z różnymi sprawami do zakrystii i tam też odbywa się swego rodzaju katecheza. Spotykamy ich, dyżurując w kościele, organizując pielgrzymki. Tradycją naszej parafii są wyjazdy do Merentähti. Odpoczynek i sprzyjająca przyroda napełniają serca nową siłą i entuzjazmem.

Dziękujemy Bogu za dar wspólnot w Rosji, za dobro, które się rodzi czasem w trudzie, za radości i smutki. Dziękujemy za naszą świętą Matkę Urszulę!

Niech we wszystkim będzie Bóg uwielbiony.

Z darem modlitwy i prośbą o nią – siostry pracujące w Rosji.

zdjęcia z 10 lat na Google+


Czytany 656 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 04 wrzesień 2018 11:27