wtorek, 12 czerwiec 2018 14:17

Wielkopolskie Questy po Sanktuarium św. Urszuli w Pniewach

Czy wiesz, kto odznaczył matkę Urszulę Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski lub który kwiat był ulubionym św. Urszuli? Czy potrafisz wymienić chociaż jeden element widniejący na logo Zgromadzenia Sióstr Urszulanek SJK? Jeśli nie, to koniecznie musisz udać się na wyprawę po Sanktuarium św. Urszuli w Pniewach szlakiem Wielkopolskich Questów...

W dniu 29 maja, w uroczystość św. Urszuli, założycielki i patronki naszej szkoły, uczniowie wzięli udział w pierwszej na terenie Sanktuarium wyprawie z serii Wielkopolskie Questy. Jest to niezwykle ciekawa inicjatywa pod patronatem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu oraz Instytutu Kultury Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Na czym to polega? Jest to gra terenowa, w której uczestnik zabawy wędruje z ulotką questową rozwiązując zadania i zagadki, które następnie prowadzą do ukrytej skrzyni skarbów. Skarbem jest pieczęć, którą przystawia się na ulotce jako poświadczenie ukończenia wyprawy. Aby zostać odkrywcą, wystarczy wydrukować ulotkę ze strony regionwielkopolska.pl i po prostu podjąć wyzwanie.

Autorkami Questu po Sanktuarium św. Urszuli są nauczycielki naszej szkoły: p. Karolina Cichocka, nauczycielka j. angielskiego, pomysłodawczyni i inspiratorka przedsięwzięcia, p. Iwona Rypińska, nauczycielka chemii, p. Beata Budaj-Głuchy, nauczycielka biologii, i p. Helena Staśkiewicz, nauczycielka historii i WOS-u.

Jak uczniowie naszej szkoły poradzili sobie z questowymi zagadkami? Relację można obejrzeć na szkolnym kanale YouTube:Link do strony Wielkopolskie Questy

Quest po  Sanktuarium św. Urszuli Ledóchowskiej w Pniewach


Karolina Cichocka i s. Anna Papierz

 
Czytany 883 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 12 czerwiec 2018 14:34