niedziela, 06 marzec 2011 20:51

List m. Franciszki Sagun po wyborze na przełożoną generalną, 30.08.2007r.

Pniewy, 30 sierpnia 2007Bardzo Kochane Siostry,

Przedziwnym zrządzeniem Opatrzności Bożej XV Kapituła Generalna Zgromadzenia wybrała mnie na kolejną Przełożoną Generalną naszej Rodziny Zakonnej. Z pokorą i drżeniem przyjmuję jakże odpowiedzialną rolę przewodzenia służbie miłości, troszcząc się o jedność ducha, celu i charyzmatu Zgromadzenia (por. Konst. 137).Na samym początku tej posługi sięgam początków Zgromadzenia, aby na nowo usłyszeć bicie matczynego serca naszej świętej Matki Założycielki, która w swoim Testamencie tak pisze: Dzieci moje, modlić się za was nie przestanę i w Sercu Jezusa zostanę ściśle z każdą z was złączona (…), za Zgromadzenie nasze, by ono się rozrosło i pracowało jedynie na większą chwałę Bożą i dla dobra dusz. Odwagi, ufności, Dzieci moje najdroższe!

Nasza Święta Matka Założycielka i dziś nie przestaje do każdej z nas wołać: Bądźcie święte i błogosławieństwo Boże na Kongregacji naszej spoczywać będzie. Bądźcie święte i dusze do Boga pociągniecie z łatwością. Bądźcie święte i szczęście Boże w was mieszkać będzie. Bądźcie święte i będziecie pociechą dla Serca Jezusa Konającego. Bądźcie święte!

W tym pierwszym moim liście do Zgromadzenia pragnę wyrazić osobistą wdzięczność i całego Zgromadzenia Matce Jolancie i poprzedniej Radzie Generalnej za ofiarną i jakże owocną służbę naszej Rodzinie Zakonnej podczas ostatnich sześciu lat, w których, między innymi, dane nam wszystkim było radować się z wyniesienia naszej Matki Założycielki do chwały ołtarzy.

Dziękuję Wspólnotom i poszczególnym Siostrom za życzenia i modlitewną bliskość. Proszę Was, nie przestawajcie się za mnie i za nową Radę Generalną modlić, abyśmy umiały z gorliwością, miłością i pokorą służyć naszej Rodzinie Zakonnej.

W najbliższych dniach muszę jeszcze wrócić do Rzymu, aby załatwić konieczne sprawy; w Polsce powinnam być już po 20 września.

Każdą Siostrę serdecznie pozdrawiam i łączę pozdrowienia od Sióstr z Rady Generalnej –

m. Franciszka Sagun
Czytany 2630 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 16 luty 2016 16:09