×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 63.

niedziela, 20 kwiecień 2014 00:09

List na Wielkanoc 2014

LWielkanoc 2014ist przełożonej generalnej m. Franciszki Sagun na Wielkanoc 2014

Zmartwychwstały i chwalebny Chrystus
jest głębokim źródłem naszej nadziei
i nie zabraknie nam Jego pomocy,
by wypełnić powierzoną nam przez Niego misję.
Evangelii gaudium, 275

 

Kochane Siostry,

Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja!

Na radosne Święta Zmartwychwstania Pana łączę się duchowo z każdą Wspólnotą i z każdą Siostrą, i z całego serca życzę, abyśmy w dzisiejszy poranek Wielkanocny usłyszały z nową mocą słowa Chrystusa Zmartwychwstałego powie­dziane do Apostołów: Pokój wam! Niech więc pokój Chrystusa Zmartwych­wstałego zamieszka w naszych sercach i w naszych wspólnotach, niech uwolni nas od lęku i małoduszności, niech stanie się źródłem nadziei i zaczynem misji, którą Pan Jezus powierzył Magdalenie, niewiastom idącym do grobu i każdej z nas: Idźcie i oznajmijcie moim braciom…

Matka Franciszka Popiel, w Roku Jej poświęconym podpowiada nam, że „abyśmy mogły tę misję Chrystusa wypełnić, musi w naszych głowach być jasno, a w sercach ciepło – bo głosić mamy Jezusa naszym własnym życiem. To nasz sposób opowia­dania Ewangelii Chrystusowej braciom. Niech każde zetknięcie się z nami mówi im o Chrystusie. Niech w nas odpoznają Jego dobroć i miłosierdzie, przebaczające i zapominające wszystko. Niech odpoznają Jego rozmodlenie, pokój wielki i uciszenie. Niech odpoznają Jego całkowite oddanie się ludziom w ofierze i poświęceniu bez granic. Niech patrząc na nas zrozumieją, jak wielką radością jest być na Jego służbie” [List do Sióstr, Częstochowa, 12 III 1956.]. Oby te słowa mogły stać się rzeczywistością w naszym codziennym urszulańskim życiu.

Łączę serdeczne życzenia i pozdrowienia dla wszystkich, którzy razem z nami spędzają Święta Wielkanocy, dla naszych Kochanych Domowników i Gości.

Niech Maryja, Radosna Królowa Nieba, wstawia się za nami. Alleluja!

(-) m. Franciszka Sagun

Wielkanoc 2014

Czytany 2354 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 17 marzec 2016 15:12