×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 62.

czwartek, 17 marzec 2011 19:54

List po podróży na Filipiny - 19 VI 2009

List przełożonej generalnej m. Franciszki Sagun po podróży na Filipiny

Warszawa, 19 czerwca 2009
Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

Kochane Siostry,

Piszę ten list jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego w większości krajów półkuli północnej. Na półkuli południowej rok szkolny dobiega półmetka, a w niektórych krajach, jak np. na Filipinach, niedawno się rozpoczął. Siostrom podejmującym różne inicjatywy wakacyjne z dziećmi i młodzieżą życzę szczęśliwego ich przebiegu i owocnych spotkań.


Pragnę tym listem wyrazić wszystkim Siostrom bez wyjątku wdzięczność za włączenie się całym życiem w misję i posłannictwo Zgromadzenia. Łączy nas wszystkie wspólny cel, a jest nim „głoszenie Chrystusa – miłości Jego Serca”.

Ojciec Święty Benedykt XVI w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, święto patronalne naszego Zgromadzenia, ogłosił najbliższy rok „Rokiem Kapłańskim”. Dla nas jest to szczególne przesłanie i wezwanie. Od samego początku bowiem istnienia Zgromadzenia nasza Święta Matka Założycielka uwrażliwiała Siostry do szczególnej troski i modlitwy za kapłanów. Niech XVI prośba z Testamentu naszej Matki Założycielki, „Gorliwość o zbawienie dusz”, stanie się dla nas w tym roku programem pracy duchowej na rzecz uświęcenia kapłanów i o nowe, święte powołania dla całego Kościoła.

Przesyłam też Siostrom krótką relację, przygotowaną przez s. asyst. Aleksandrę Kmieciak, z naszej wizyty we wspólnocie urszulańskiej w Tagaytay na Filipinach, gdzie miałam okazję odbierania pierwszej profesji zakonnej naszych pierwszych Sióstr Filipinek, przyjęcia do nowicjatu kolejnych dwóch postulantek i przyjęcia do Zgromadzenia dwóch kandydatek.

Dziękujmy Bogu za dar powołań do naszego Zgromadzenia na kontynencie azjatyckim i prośmy dla naszych Sióstr tam żyjących i pracujących o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski na każdy dzień posługi najbardziej potrzebującym i o to, aby nasz urszulański charyzmat coraz bardziej zapuszczał korzenie na ziemi filipińskiej przez dar nowych i dobrych powołań.

Serdecznie pozdrawiam i zapewniam o mojej pamięci przed Panem –

m. Franciszka Sagun
Czytany 2082 razy Ostatnio zmieniany środa, 16 marzec 2016 17:10