sobota, 09 marzec 2019 14:32

Z listu na Wielki Post 2019

Z listu przełożonej generalnej na Wielki Post 2019 roku


Kochane Siostry,

piszę ten list w przededniu Wielkiego Postu, szczególnego okresu liturgicznego dla całego Kościoła, a zwłaszcza dla nas, urszulanek Serca Jezusa Konającego, który ma nas wszystkich przygotować do Świąt Wielkanocy. Nasze Konstytucje w p. 51,1 przypominają, że „okres Wielkiego Postu i Triduum Paschalnego powinien być dla każdej urszulanki czasem przemiany wewnętrznej, odnowienia łaski chrztu i konsekracji zakonnej oraz czasem indywidualnej i wspólnotowej pokuty”...

Uczyńmy też własnym apel papieża Franciszka z tegorocznego Orędzia na Wielki Post: „Prośmy Boga, aby pomógł nam wejść na drogę prawdziwego nawrócenia. Porzućmy egoizm i zapatrzenie się w siebie a wpatrujmy się w Paschę Jezusa; zbliżmy się do braci i sióstr znajdujących się w trudnej sytuacji, dzieląc się z nimi naszymi duchowymi i materialnymi dobrami”.

Nie zapominajmy więc wykorzystać najmniejszej okazji, aby świadczyć o Chrystusie i o miłości Jego Boskiego Serca poprzez konkretne czyny miłości podejmowane we wspólnocie i tam wszędzie, gdzie spotykamy się z innymi.

Wobec wielkich wysiłków Kościoła, podejmowanych przez papieża Franciszka, biskupów, wiernych i ludzi dobrej woli, aby zapobiec wykorzystywaniu nieletnich przez ludzi Kościoła, odpowiedzmy naszą wzmożoną modlitwą i postawą zadośćuczynienia za wyrządzone krzywdy i tym samym pomóżmy „uporać się ze złem, które dręczy Kościół i ludzkość”[1]. Módlmy się zwłaszcza za kapłanów, a także wzajemnie za siebie, abyśmy nie ustały w gorliwości i wierności podjętym zobowiązaniom.

Niech w nas nieustannie płonie Ogień Miłości i zapala innych do coraz bardziej świadomego przeżywania życia z Bogiem i dla Boga, w służbie innym.

Pozdrawiam serdecznie każdą z Sióstr i zapewniam o modlitwie przed Panem, o nią też proszę i za nią dziękuję –

m. Franciszka Sagun

 

[1] Z przemówienia papieża Franciszka na rozpoczęcie spotkania nt. ochrony nieletnich w Kościele, Watykan 21 lutego 2019 r.


Czytany 586 razy Ostatnio zmieniany sobota, 09 marzec 2019 14:37