×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 63.

środa, 14 maj 2014 21:06

Zaproszenie do Sióstr w Polsce na Spotkanie Młodych na Lednicy – 9 V 2014

List przełożonej generalnej m. Franciszki Sagun
Zaproszenie do Sióstr w Polsce na Spotkanie Młodych na Lednicy – 9 V 2014

Kochane Siostry,

Najbliższe tygodnie będą dla nas bogate w różnorakie ważne przeżycia. Tak jak pisałam w ostatnim liście, wkrótce rozpoczniemy bezpośrednie przygotowanie do aktu ponowienia oddania naszego Zgromadzenia Matce Bożej, a w nocy z 23 na 24 maja, w grupie liczącej ponad 200 Sióstr, przeżyjemy na Jasnej Górze czuwanie przy Matce Bożej, podczas którego ponowimy, w imieniu całego Zgromadzenia, akt zawierzenia nas wszystkich Tej, którą czcimy jako Gwiazdę Morza i Królową naszego Zgromadzenia.

Inną ważną uroczystością, zwłaszcza dla Sióstr prowadzących Eucharystyczny Ruch Młodych, są Ogólnopolskie Dni Wspólnoty ERM w Łodzi, w dniach 6-8 czerwca, w tym roku wyjątkowo połączone z obchodami Święta Eucharystii w Łodzi, będącego jednocześnie rocznicową pamiątką pobytu Jana Pawła II w Łodzi w 1987 roku.

Jeszcze inną ważną uroczystością, która jest powodem napisania tego listu, jest Spotkanie Młodych na Lednicy w dniu 7 czerwca br., organi­zowane od 18 lat przez charyzmatycznego dominikanina o. Jana Górę. Rok temu, jeszcze w trakcie trwającej Kapituły, o. Jan zwrócił się do mnie z propozycją i zaproszeniem do wzięcia udziału przez nasze Zgromadzenie w tegorocznym spotkaniu młodych na Lednicy. Podobne zaproszenie otrzymały siostry karmelitanki Dzieciątka Jezus – będą więc obecne na Polach Lednickich dwa zgromadzenia.

Zwracam się więc do Sióstr o jak najliczniejszy nasz udział w tym pięknym święcie młodych. Zaproszenie kieruję nie tylko do Sióstr pracujących z młodzieżą – będzie to szczególna okazja, aby zaświadczyć o naszej trosce i miłości nie tylko do tych, których nam Bóg powierza, ale do wszystkich młodych naszej Ojczyzny, którzy przecież są szczególną troską i przyszłością całego Kościoła.

Spotkanie lednickie jest szczególną stacją dla polskiej młodzieży przed Światowymi Dniami Młodych Kraków 2016. Nie może nas tam zabraknąć! Ufam, że będzie nas dużo!

 

Obowiązkowo w spotkaniu powinna uczestniczyć nasza młodzież zakonna: kandydatki, postulantki, nowicjuszki, juniorystki wraz z ich opiekunkami oraz profeski wieczyste – młodsze i starsze, i wszystkie młode duchem! Siostry przełożone centrum także proszę o udział. Wszystkie pozostałe Siostry, zwłaszcza Siostry chore, proszę o towarzyszenie temu wydarzeniu sercem i modlitwą, aby to spotkanie przyniosło obfite owoce w sercach młodych i tych wszystkich, którzy będą im towarzyszyć!

Oto kilka informacji dot. przebiegu samego spotkania, przekazanych przez nasze Siostry, które razem z o. Janem od wielu miesięcy przygotowują to ważne i piękne wydarzenie:

 • Naszym zadaniem przed południem, zanim oficjalnie rozpocznie się spotkanie, byłaby obecność wśród młodych, rozmawianie z nimi, bycie dla nich, swoista nieformalna dostępność; nie będą to rozpisane dyżury, ale każda siostra jest zaproszona do kontaktów z młodzieżą
 • W punkcie powołań przy kaplicy adoracji będą pełniły dyżur przez cały dzień s. Krzysztofa Zakrzewska i s. Anna Mańczak
 • W czasie spotkania, które oficjalnie rozpocznie się ok. godz. 17.00, przewidziany jest nasz udział w procesji z relikwiami Świętych, w tym także św. Urszuli (dwie siostry i dwoje przedstawicieli młodzieży w żółtych koszulkach)
 • Ok. godz. 18.00 wszystkie siostry wraz ze swoją młodzieżą w żółtych koszulkach mają pomóc listonoszom w rozdawaniu listów (wcześniej przygotowane, napisane przez młodzież w imieniu Boga Ojca do syna – pomysł o. Jana)
 • W tym czasie s. Agata Cul i s. Danuta Sakowicz będą promować Zgromadzenie przy głównym ołtarzu
 • Godz. 19.00 udział sióstr w Eucharystii – Msza św. Wigilii Zesłania Ducha Świętego pod przewodnictwem księdza Prymasa abp. Józefa Kowalczyka
 • Przesłanie Papieża Franciszka „Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja Was posyłam”
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu
 • Przejście przez Bramę III Tysiąclecia

Uwaga: Można po Mszy św. pozostać z młodzieżą do przejścia przez Bramę, nie jest jednak konieczne pozostanie do końca spotkania…

Inne ważne informacje:

 • Na stronie http://www.lednica2000.pl/lednica-2000/ można znaleźć szczegółowe informacje nt. tego wydarzenia.
 • Każdą grupę, a także osoby indywidualne warto zgłosić przez stronę internetową, chociażby dla porządku i statystyki – karta zgłoszeń: http://www.lednica2000.pl/zgloszenia-uczestnictwa/.
 • Powinno się też uiścić niewielką wpłatę (7,70 PLN na podane konto przed spotkaniem albo też 9 PLN bezpośrednio już na polach) – jest to finansowy wkład w całe dzieło Lednica 2000.
 • Wskazane by było, żebyśmy się znalazły w jednym miejscu i w jednym sektorze – w tej sprawie i w każdej innej proszę się kontaktować bezpośrednio z s. Danutą Sakowicz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 507700323.

Serdecznie Siostry pozdrawiam i do miłego zobaczenia –

(-) m. Franciszka Sagun

Warszawa, 9 maja 2014 r.

Czytany 2326 razy Ostatnio zmieniany sobota, 05 grudzień 2020 14:35