niedziela, 06 marzec 2011 21:26

Życzenia na Boże Narodzenie 2007

A Słowo stało się ciałem
i zamieszkało wśród nas.
(J 1, 14)Bardzo Kochane Siostry,

Bóg w niewysłowionej miłości pozwala nam dziś na nowo, z całym Kościołem, przeżywać Tajemnicę Wcielenia Bożego Syna – zespolenia natury Bożej z naturą ludzką.

Pomimo że minęło ponad dwa tysiące lat od dnia narodzenia Jezusa w Betlejem, każdy kolejny rok liturgiczny na nowo każe nam tę pamiątkę przeżywać i zachęca do adoracji i uobecniania jej w naszym codziennym życiu.

Wsłuchajmy się w słowa świętego Jana Ewangelisty, który w Prologu do czwartej Ewangelii tak mówi o Tajemnicy Wcielenia: „A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas, a tym, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi” (J 1,12.14).

Pragnę z całego serca nam wszystkim życzyć, aby tegoroczne Święta Bożego Narodzenia mogły pogłębić w nas świadomość, do czego zaprasza nas Bóg, do jakiej miary człowieczeństwa. Niech ta prawda o naszej godności prowadzi do nowej jakości życia i nowej miary miłości.

Trwając w adoracji przy Jezusowym żłóbku, zechciejmy odczytać na nowo, w Tajemnicy Wcielenia, pragnienie Bożego Serca względem nas samych, względem naszego Zgromadzenia i całej ludzkości.

Niech nasze wspólnoty zamienią się w Betlejem – „dom chleba”, gdzie nie tylko łamiemy się tradycyjnie opłatkiem, ale dzielimy się swoim życiem, tym, co w nas dobre i piękne, i jednocześnie otwieramy się na każde dobro i piękno, które dostrzegamy w innych.

Myślą, modlitwą i sercem ogarniam wszystkie nasze Wspólnoty rozsiane po całym świecie, każdą z Kochanych Sióstr, nasze rodziny, przyjaciół i gości, którzy razem z nami spędzają wieczór wigilijny.

Serdecznie pozdrawiam i życzę radosnych Świąt Bożego Narodzenia –

m. Franciszka Sagun
Boże Narodzenie 2007
Czytany 1941 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 17 marzec 2016 15:05