×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 63.

Wydrukuj tę stronę
wtorek, 20 grudzień 2011 08:18

Życzenia na Boże Narodzenie 2011

Boże Narodzenie 2011Życzenia przełożonej generalnej m. Franciszki Sagun na Boże Narodzenie 2011

Tak bowiem Bóg umiłował świat,
że Syna swego Jednorodzonego dał,
aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął,
ale miał życie wieczne.
(J 3, 16)

 

Kochane Siostry,

Każdego roku w Święto Bożego Narodzenia stajemy z niedowierzaniem i zadumą przed żłóbkiem Jezusa… Jak to możliwe, że Bóg w Noc Betlejemską przyobleka ludzką naturę i upodabnia się do każdego i każdej z nas?

W Tajemnicy Wcielenia Syn Boży przyobleka ludzką niemoc i ograniczoność. To uniżenie Jezusa staje się początkiem wywyższenia człowieka i zaproszeniem do udziału w życiu samego Boga.

Rzecz niepojęta – wieczność mieści się w czasie… Wszystko to po to, aby przywrócić człowiekowi pierwotne piękno i utracone podobieństwo do Pana i Stwórcy, aby nas zaprosić do ścisłej komunii z sobą.

W Jezusie wciąż na nowo rodzi się nadzieja dla świata. On jest światłem, które rozświetla mroki człowieka, i ostoją w chwilach zagubienia. Jest Tym, który daje nowe życie i czyni je bardziej ludzkim.

Kochanym Siostrom i wszystkim Gościom, którzy przeżywają wieczerzę wigilijną w naszych wspólnotach, dzieląc się opłatkiem, z całego serca życzę, aby kontemplacja Bożego Narodzenia na nowo obudziła w nas miłość do Jezusa i miłość do każdego człowieka, który nosi w sobie obraz i podobieństwo Tego, który jest Pierworodnym wobec wszelkiego stworzenia (Kol 1,15).

m. Franciszka Sagun

Warszawa, Boże Narodzenie 2011

Czytany 2924 razy Ostatnio zmieniany środa, 16 marzec 2016 20:33