×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 63.

poniedziałek, 24 grudzień 2012 16:45

Życzenia na Boże Narodzenie 2012

Boże Narodzenie 2012Życzenia przełożonej generalnej m. Franciszki Sagun na Boże Narodzenie 2012

Słowo stało się ciałem
i zamieszkało między nami.
Wszystkim, którzy Je przyjęli,
dało moc, aby się stali
dziećmi Bożymi.

(J 1,12)

 

Kochane Siostry,

w noc Bożego Narodzenia pochylamy się z wiarą i zadumą nad tajemnicą Bożej Miłości, która nam się objawia w postaci bezbronnego Dziecka i tym samym czeka na naszą miłość. W Tajemnicy Wcielenia Bóg wszedł w historię świata i ludzkiego życia i objawił, jak wielkie jest Jego pragnienie bycia z człowiekiem i dla człowieka. On jest miłością, która chce się ofiarować. Czyż ta scena z groty betlejemskiej nie przypomina nam wołania Jezusa z krzyża: Pragnę…?

Przyjście Syna Bożego na ziemię zmienia bieg historii świata i jest początkiem nowego stworzenia. Poprzez ziemskie narodzenie Jezus zespala się i identyfikuje z każdym człowiekiem, obdarza go swoim światłem i łaską, która ma moc przywrócić człowiekowi utracone Boże synostwo. Pragnienie Boga, aby odrodzić człowieka do nowego życia, wciąż jest obecne w dzisiejszym świecie i zaprasza także nas, abyśmy niosły tę Dobrą Nowinę i świadczyły o miłości Chrystusa Zbawiciela.

Przeżywając więc tegoroczne Święta Bożego Narodzenia, pomyślmy o tych wszystkich, którzy są daleko od Boga i którzy dotąd nie zaznali Jego miłości. Pamiętajmy o chorych, samotnych, cierpiących i zagubionych, o tych wszystkich, dla których to Jezus przyszedł na świat.

Dzisiejszego wieczoru ogarniam myślą, modlitwą i sercem wszystkie nasze wspólnoty rozsiane po całym świecie, każdą z kochanych Sióstr, nasze rodziny, przyjaciół i gości, którzy razem z nami spędzają wieczór wigilijny, i życzę wszystkim radosnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia –

(-) m. Franciszka

Warszawa, Boże Narodzenie 2012

Czytany 2318 razy Ostatnio zmieniany środa, 16 marzec 2016 20:27