×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 63.

wtorek, 24 grudzień 2013 10:39

Życzenia na Boże Narodzenie 2013

Boże Narodzenie 2013Życzenia przełożonej generalnej m. Franciszki Sagun na Boże Narodzenie 2013

Dziewico i Matko Maryjo,
Ty, któraś pod tchnieniem Ducha
przyjęła Słowo życia w głębi Twej pokornej wiary,
całkowicie oddana Odwiecznemu,
pomóż nam wypowiedzieć nasze „tak”
wobec pilnej potrzeby, jak nigdy dotąd naglącej,
by wszędzie rozległa się Dobra Nowina o Jezusie.

Ojciec Święty Franciszek, Evangelii gaudium

 

 

Kochane Siostry,

Jak każdego roku, w Wigilię Bożego Narodzenia pragniemy sobie wzajemnie i tym, którzy razem z nami spędzają tegoroczne Święta, złożyć serdeczne życzenia. Jest to szczególna okazja, ponieważ Boże Narodzenie – to Święta Miłości. Bóg tak umiłował świat, że Syna Swego Jednorodzonego dał – dał Bóg to, co miał Najlepszego, Najpiękniejszego, Najdoskonalszego – dał Siebie.

 

Proszę mi wybaczyć, że i tym razem pragnę przywołać tekst życzeń Matki Franciszki Popiel, która w Roku Jej poświęconym nie przestaje do nas mówić i nam ukazywać głębię Bożej miłości, która ma moc nas przemieniać i przysposabiać do stawania się darem dla innych, na podobieństwo Bożej miłości objawionej w tajemnicy Wcielenia.

„Gdy razem uklękniemy za kilka godzin przed ołtarzem, tym rzeczywistym, najświętszym betlejemskim żłóbkiem, na który przyjdzie Pan Jezus żywy, prawdziwy Bóg-Człowiek, spotkamy się tam wszystkie u samego Źródła wszelkiego miłowania, bo z Niego jest i moje, i Wasze kochanie.

Tak pragnę z całego serca, Siostry moje najdroższe, dla nas wszystkich tego jednego: byśmy ze Żłóbka-Ołtarza zaczerpnęły w dusze nasze miłości bardzo, bardzo wiele, by jej starczyło nie tylko dla nas, ale i dla tych wszystkich, których Bóg postawi na drodze naszego życia. To sam Pan Jezus Dzieciątko może zapragnie przez nas obdarzyć jakichś pastuszków i objawić się jakimś mędrcom... Weźmy to Dzieciątko w nasze dusze i idźmy z Nim przez świat, podobnie jak Matka Najświętsza, gdy wędrowała w grudniową noc do betlejemskiej stajenki. Składajmy Je też wraz z Nią, za Jej przykładem, w różne stajenki ludzkich serc. Niech się przez naszą siostrzaną posługę, cichą, a pełną pokornej miłości, zaświecą nowe gwiazdki betlejemskie nad duszami braci naszych, w których przez łaskę „Słowo Ciałem się stanie” i w nich zamieszka” [M. Franciszka Popiel, List do sióstr z dn. 8 XII 1958 r.].

Z całego serca życzę Kochanym Siostrom i naszym Drogim Gościom, aby Święta Bożego Narodzenia stały się zaczynem nowej jakości miłowania i służenia sobie nawzajem i tym wszystkim, których Bóg stawia na naszej drodze, tak aby miłość Boża objawiona w Jezusie Chrystusie mogła zamieszkać na naszej ziemi i w sercu każdego człowieka.

Serdecznie pozdrawiam –

(-) m. Franciszka

Czytany 2030 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 17 marzec 2016 15:11