×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 63.

środa, 24 grudzień 2014 11:26

Życzenia na Boże Narodzenie 2014

Boże Narodzenie 2014Chwała na wysokości Bogu, 
a na ziemi pokój ludziom dobrej woli…

 Łk 2,14

 

Kochane Siostry,

Zwiastuję wam radość wielką: dziś narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan (por. Łk 2,10-11). Tą radosną nowiną o przyjściu Zbawiciela na ziemię rozbrzmiewa liturgia Kościoła od ponad dwóch tysięcy lat. Skierowana jest ona do każdego pokolenia i narodu, w sposób szczególny odnosi się dziś do nas, którzy wyznajemy naszą wiarę powtarzając słowa Credo: „On to dla nas ludzi i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba i za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy i stał się człowiekiem”...

Tajemnica Wcielenia jest wyrazem miłości Boga Ojca, zatroskanego o swoje stworzenie. Potwierdza tę prawdę św. Jan Ewangelista mówiąc, że aż „tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał” (3,16).

Niech to niezwykłe objawienie się Mesjasza – „Boga z nami” wyzwoli w nas pokłady czułości, zachwytu, wdzięczności i uwielbienia… Niech, podobnie jak to było z pasterzami i mędrcami ze Wschodu, zastanie nas czuwającymi i otwartymi na rozpoznanie Jego przyjścia dziś w każdym spotkanym człowieku, w każdym wydarzeniu i doświadczeniu. Niech nas uzdolni do dzielenia się dobrą nowiną o przyjściu Boga-Miłości, Zbawiciela, z tymi, którzy zatracili sens życia i nadzieję.

Z całego serca życzę, aby radość tej świętej i niezwykłej nocy dotarła z nową mocą do wszystkich naszych wspólnot, do naszych serc i umysłów, do naszych bliskich i osób z nami przeżywających wieczerzę wigilijną. Niech Jezusowe przyjście na nowo rozpali w nas miłość i napełni nasze serca darem Bożego pokoju.

(-) m. Franciszka

Warszawa, Boże Narodzenie 2014

Czytany 2111 razy Ostatnio zmieniany środa, 16 marzec 2016 20:56