×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 63.

wtorek, 22 grudzień 2015 22:48

Życzenia na Boże Narodzenie 2015

Boże Narodzenie 2015Tak Bóg umiłował świat,
że Syna swego Jednorodzonego dał,
aby każdy, kto w Niego wierzy,
nie zginął, ale miał życie wieczne.

(J 13,16) 

 

Kochane Siostry,

tegoroczne Święta Bożego Narodzenia dzięki inicjatywie Papieża Franciszka przeżywamy w Roku Jubileuszowym, w Nadzwyczajnym Roku Miłosierdzia, a także w trwającym Jubileuszu 150. urodzin naszej Matki Założycielki.

Wcielenie Syna Bożego jest aktem niewysłowionej miłości Boga Ojca do człowieka, do każdej z nas. Święty Jan pisze krótko: Bóg jest miłością[1]. Zanurzmy się w tej tajemnicy miłości, odkryjmy w Jezusie miłosierdzie Ojca, kontemplujmy życie Jezusa w Biblii, by poznać Jego miłość do nas w słowach, gestach i czynach miłosierdzia. Zobaczmy, jak Bóg nam samym okazuje miłosierdzie każdego dnia pocieszając, przebaczając i dając nadzieję.

Ojciec Święty w bulli ogłaszającej Rok Miłosierdzia wezwał także każdą z nas do życia miłosierdziem, do ofiarowywania go naszym bliźnim, ponieważ to nam najpierw zostało okazane miłosierdzie[2]. Również nasza święta Matka Urszula zachęcała: Jezus chce ode mnie miłosierdzia dla innych, tak jak i On im miłosierdzie okazuje[3]. W ten sposób możemy się do Niego upodobnić.

Życzę z całego serca, aby nasze wspólnoty stawały się oazami miłosierdzia, w których Nowonarodzony mieszkający w każdym człowieku znajdzie zrozumienie i zostanie przyjęty ze wszystkimi swoimi biedami i ograniczeniami.

Prośmy też Maryję, Matkę Pięknej Miłości, abyśmy były autentycznymi świadkami prze­słania pokoju i miłości objawionych w tajemnicy Wcielenia, tak by ludzie naszych czasów, naznaczonych wciąż wielkimi konfliktami i niesłychaną przemocą, umieli rozpoznać w Dzie­ciątku, które Ona trzyma w ramionach, jedynego Zbawcę świata, niewyczerpane źródło prawdziwego pokoju, którego tak bardzo pragnie każde ludzkie serce[4].

Sercem i modlitwą łączę się z Siostrami i wszystkimi Gośćmi i Przyjaciółmi, którzy razem z nami spędzają wieczór wigilijny – życzę radosnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.

(-) m. Franciszka

Warszawa, Boże Narodzenie 2015

 

PRZYPISY:

[1] 1 J 4, 8. 16.
[2] Por. Bulla Papieża Franciszka „Misericordiae vultus”.
[3] M. Urszula Ledóchowska, Rozmyślania t. I, VII-16.
[4] Por. Jan Paweł II, Orędzie na Boże Narodzenie 2002.

Czytany 2228 razy Ostatnio zmieniany środa, 16 marzec 2016 21:01
Więcej w tej kategorii: List na Adwent 2015 »