niedziela, 06 marzec 2011 21:29

Życzenia na Wielkanoc 2008

Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec
Pana naszego Jezusa Chrystusa.
On w swoim wielkim miłosierdziu,
przez powstanie z martwych Jezusa Chrystusa
na nowo zrodził nas do żywej nadziei…
1 P 1, 3
 

Bardzo Kochane Siostry,

Chrystus Zmartwychwstały otwiera dla nas drogę nadziei, która nie zawodzi, ukazuje nam moc miłości, która jest zdolna przetrwać najcięższe próby życia i wciąż jest zwycięska. Tylko taka miłość jest wierna do końca i tylko taka miłość nadaje najgłębszy sens naszemu życiu – miłość, która przywraca do życia i staje się zaczątkiem nowego świata.


Pozwólmy się prowadzić Chrystusowi; pozwólmy, aby On objawił nam moc swego Zmartwychwstania. Nie dajmy się zwyciężyć mocom tego świata, który nas karmi lękiem i niepewnością co do przyszłości – Chrystus Zmartwychwstały otworzył nam nową perspektywę spojrzenia na człowieka i dzieje ludzkości.

Niech światło Zmartwychwstałego oświeca drogi naszego pielgrzymowania ku pełni życia, które zostało w nas wszczepione przez wiarę i chrzest. Niech przesłanie Zmartwychwstania nas przemienia, a przez nas dociera do tych wszystkich, z którymi codziennie się spotykamy.

Bądźmy ludźmi poranka wielkanocnego, którzy swoim życiem nieustannie głoszą radość płynącą z wiary, że Chrystus zmartwychwstał i w Nim cała ludzkość nabiera nowej perspektywy, zakotwiczonej w wieczności.

Z całego serca życzę Kochanym Siostrom, Domownikom i Gościom zanurzenia się w Tajemnicy Jezusowego Zmartwychwstania i tego, abyśmy potrafili głosić światu, że Chrystus żyje! Alleluja!

Serdecznie pozdrawiam i zapewniam o modlitewnej pamięci –

m. Franciszka Sagun
Warszawa, Wielkanoc 2008
Czytany 2491 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 17 marzec 2016 15:05