×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 63.

Wydrukuj tę stronę
niedziela, 08 kwiecień 2012 11:31

Życzenia na Wielkanoc 2012

Wielkanoc 2012Życzenia przełożonej generalnej m. Franciszki Sagun na Wielkanoc 2012

Bóg zrodził nas na nowo do żywej nadziei
i niezniszczalnego dziedzictwa
przez powstanie z martwych Jezusa Chrystusa.
(1 P 1,3-4)
 


  

Kochane Siostry,

Oto dzień, który Pan uczynił! Radujmy się w nim i weselmy! „W przebitym sercu Ukrzyżowanego otwarte jest serce samego Boga – widzimy, kim On jest i jaki jest. Niebo nie jest już zamknięte – Bóg wyszedł ze swego ukrycia”[1]. W Noc Paschalną Bóg, Ojciec światłości, opromienił świat blaskiem zmartwychwstania Chrystusa i otworzył ludziom bramę wieczności.

Chrystus Zmartwychwstały niesie pokój i miłość całemu światu. Także dzisiaj Chrystus zwraca się do nas słowami, które usłyszały niewiasty idące do grobu w poranek wielkanocny: Nie bójcie się!, a także pozdrowieniem skierowanym do zalęknionych Apostołów w wieczerniku: Pokój wam! i zapewnieniem, że jest z nami przez wszystkie dni aż do skończenia świata[2]. Ile jest w nas tego pokoju Chrystusa Zmartwychwstałego i radości z Jego zwycięstwa nad grzechem i śmiercią, a także pewności, że dla Boga nie ma nic niemożliwego? Ceną tego pokoju jest Jego męka i śmierć, przebity bok, z którego wciąż spływają na nas w sakramencie chrztu i Eucharystii ożywiające moce nowego życia – Bożego życia. Czy i w nas pała serce, gdy słuchamy Jego słowa, i czy Go rozpoznajemy przy łamaniu Chleba podczas każdej Eucharystii?

Niech pokój i miłość, jaką czerpiemy z przesłania Tajemnicy Paschalnej: męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, opanuje nasze myśli i rozpala nasze serca, abyśmy mogły głosić dzisiejszemu światu nadzieję o zbawieniu objawioną w Chrystusie Zmartwychwstałym.

Z całego serca życzę wszystkim Siostrom, Domownikom i Gościom błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Chrystusa, Jego pokoju i Jego miłości, która wciąż jest zwycięska i daje nowe życie.

(-) m. Franciszka

Warszawa, Wielkanoc 2012

[1] Joseph Ratzinger, Opera Omnia, tom XI, Teologia liturgii, s.52.
[2] Por. Mt 28,20.

Czytany 2463 razy Ostatnio zmieniany środa, 16 marzec 2016 20:32