×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 63.

piątek, 29 marzec 2013 23:02

Życzenia na Wielkanoc 2013

Życzenia przełożonej generalnej m. Franciszki Sagun na Wielkanoc 2013

Wielkanoc 2013Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec
Pana naszego Jezusa Chrystusa.
On w swoim wielkim miłosierdziu,

przez powstanie z martwych Jezusa Chrystusa,

na nowo zrodził nas do żywej nadziei…

1 P 1,3

 

Bardzo Kochane Siostry,

Razem z całym Kościołem, przeżywając Święta Wielkanocy w tym szczególnym okresie Roku Wiary, pragniemy wyśpiewać radosne Alleluja, dziękując Bogu za dar Chrystusa Zmartwychwstałego i za dar Kościoła zrodzonego z Jego przebitego boku na krzyżu.

Prawda o zmartwychwstaniu Jezusa przenika całą Ewangelię. Jest ona pieczęcią miłości i wierności samego Boga, który tak umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne (J 3,16).

Razem z apostołami Piotrem i Janem w poranek wielkanocny z wiarą i zadumą pochylamy się nad pustym grobem Jezusa i patrząc w głąb tajemnicy Jezusa Zmartwychwstałego, pragniemy na nowo uwierzyć, że nie do śmierci należy ostatnie słowo, ale do Pana, dawcy życia i wszelkiego dobra. Niech słowa Jezusa wypowiedziane do Marty: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki! (J 11,25-26) staną się dla nas na nowo niewyczerpanym źródłem radości i niegasnącej nadziei. Jezus swoją męką, śmiercią i zmartwychwstaniem przeprowadził nas ze śmierci do życia i otworzył bramy nieba.

Dzielmy się z innymi radością poranka wielkanocnego, nieśmy tę dobrą nowinę o Zmartwychwstaniu Jezusa zwłaszcza do ludzi dalekich od Boga, którzy jak uczniowie z Emaus stracili nadzieję i są pogrążeni w smutku. Całym naszym życiem bądźmy wiarygodnymi świadkami tej Tajemnicy, która przywraca nadzieję i zakotwicza serce ludzkie w sercu samego Boga.

Kochanym Siostrom, Domownikom i Gościom z całego serca życzę radosnych Świąt Wielkanocy. Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja!

(-) m. Franciszka

Warszawa, Wielkanoc 2013

Czytany 2533 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 17 marzec 2016 15:10