poniedziałek, 10 kwiecień 2017 10:04

Życzenia na Wielkanoc 2017

Serce Jezusa , życie
i zmartwychwstanie nasze!
Wezwanie z Litanii do NSPJ

Kochane Siostry,

Chrystus Zmartwychwstał, prawdziwie Zmartwychwstał! Jest to główna prawda naszej wiary, która wciąż nas zachwyca i jest niewyczerpanym źródłem nadziei i potwierdzeniem prawdy, że do życia i do miłości należy ostatnie słowo, i że miłość jest zawsze zwycięska!

Tajemnica Jezusowego Zmartwychwstania jest prawdą, o której może zbyt mało myślimy, a która otwiera w życiu człowieka nową perspektywę dla wiary i nadziei. Jezusowe zmartwychwstanie jest zapowiedzią także naszego zmartwychwstania. Tę prawdę wyrażają słowa Jezusa skierowane do Marty: Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki (J 11,26). Jezus przyszedł właśnie po to, aby ludzie mieli życie i mieli je w obfitości (por. J 10,10), i w tajemnicy zmartwychwstania ta zapowiedź w pełni się realizuje i potwierdza. Życie w obfitości jest życiem wiecznym, które rozpoczyna się już w chwili, gdy poznajemy Chrystusa i przyjmujemy Go jako swojego Zbawiciela, nie tylko poprzez wyznanie naszej wiary, ale przeżywając nasze życie w postawie stałego nawrócenia, czyli przechodzenia ze śmierci do życia.

Zmartwychwstały i uwielbiony Chrystus, siedzący po prawicy Ojca, nie przestaje wstawiać się za nami. Na Jego obliczu, a także w śladach Jego ran na rękach, nogach i przebitym boku, Bóg Ojciec wciąż rozpoznaje nas i każdego człowieka, za którego Jezus umarł i zmartwychwstał, aby otworzyć drogę do nowego życia.

Niech więc Zmartwychwstały Chrystus rozjaśnia mroki naszego życia i dodaje siły i zapału do nieustannej przemiany serca i czerpania ożywczej mocy z Jego Boskiego Serca, które jest naszym życiem i zmartwychwstaniem.

Nieśmy to radosne przesłanie Chrystusa Zmartwychwstałego do tych wszystkich, z którymi się spotykamy i z którymi dzielimy naszą codzienność.

Serdecznie pozdrawiam każdą z kochanych Sióstr

i zapewniam o modlitewnej pamięci –

 

(-) m. Franciszka Sagun

 

Warszawa, Wielkanoc 2017

 

Czytany 1386 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 10 kwiecień 2017 10:12