poniedziałek, 15 kwiecień 2019 10:05

Życzenia na Wielkanoc

Zmartwychwstanie, mal. A. Grocholska Zmartwychwstanie, mal. A. Grocholska

Zmartwychwstanie Chrystusa
jest prawdziwą nadzieją świata,
tą która nie zawodzi.
To siła ziarna pszenicy, moc miłości,
która uniża się i daje siebie, aż do końca,
i która naprawdę odnawia świat.
papież FranciszekBardzo Kochane Siostry,

Zmartwychwstały Chrystus niesie pokój i radość całemu światu, a źródłem tego pokoju i tej radości są przebite ręce i bok, które Jezus Zmartwychwstały wskazuje zalęknionym apostołom w wieczerniku. Tajemnica Zmartwychwstania jest początkiem nowego świata i jest też potwierdzeniem, że nie do śmierci, ale do życia i miłości należy ostatnie słowo. Chrystus Zmartwychwstały jest jedyną nadzieją świata, która nie zawodzi!

Kochane Siostry, obyśmy z nową mocą usłyszały słowa Chrystusa Zmartwychwstałego skierowane do zalęknionych apostołów i tym samym do każdej z nas: Pokój wam!  Niech nasze serca otworzą się na przesłanie pokoju, płynące z przeżywanych tajemnic naszej wiary. Niech Duch Święty Pocieszyciel i dawca wszelkich łask uzdalnia nas do stawania się świadkami nowego życia, zrodzonego w konającym Sercu Zbawiciela.

Poczujmy się zaproszone do tego, aby naszym przemienionym życiem świadczyć o tym, że Chrystus żyje i jest wśród nas, i że Jego miłość i miłosierdzie ma moc nadać nowy sens światu i współczesnemu człowiekowi, często zagubionemu w bezsensie i braku nadziei!       

Z całego serca życzę Kochanym Siostrom, Domownikom i Gościom zanurzenia się w Tajemnicy Jezusowego Zmartwychwstania i tego, abyśmy nieśli przesłanie nadziei i pokoju innym. Chrystus Zmartwychwstał i wciąż żyje! Alleluja!

Serdecznie pozdrawiam i zapewniam o modlitewnej pamięci –

m. Franciszka Sagun

Warszawa, Wielkanoc 2019

Czytany 679 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 16 kwiecień 2019 09:45
Więcej w tej kategorii: « Z listu na Wielki Post 2019