czwartek, 17 marzec 2011 20:56

Kanonizacja - wstępne szczegóły, 3.02.2003 r.

FRAGMENT LISTU M.JOLANTY OLECH DO ZGROMADZENIA

Kanonizacja jest, jak wiemy, przewidziana na 18 maja 2003 w Rzymie. Będzie dotyczyła prawdopodobnie również innych błogosławionych, których procesy kanonizacyjne zostały zakończone, a niemal na pewno bł. bpa J. Pelczara, założyciela polskiego zgromadzenia sióstr sercanek. Razem więc przygotowujemy niektóre uroczystości: czuwanie modlitewne w sobotę przed kanonizacją (w godz. mniej więcej 19.00-21.00) i Mszę św. dziękczynną w poniedziałek po kanonizacji (w bazylice lub na placu św. Piotra o godz. 9.30). Piszę o tych datach, aby uwzględnić je w programach pielgrzymek kanonizacyjnych.

 

Wiemy dobrze, że największym z naszej strony darem na kanonizację jest życie osobiste i życie naszych wspólnot, będące przejrzystym znakiem miłości Serca Jezusowego, rad ewangelicznych przeżywanych na serio, jedności między nami, pokory wobec Boga i wobec innych, nadzwyczajnego zaangażowania i gorliwości w zwyczajności naszego życia.
 
Od strony organizacyjnej przygotowania są dość zaawansowane. Centra w Polsce i spoza Polski zgłosiły około 40 pielgrzymek. Materiały o Matce Założycielce dla pielgrzymów są już w dużej mierze gotowe. Z dużym procentem pewności możemy też powiedzieć, że w dniu kanonizacji będzie w Polsce bezpośrednia transmisja telewizyjna z uroczystości, dzięki temu również ci, którzy nie będą mogli pojechać do Rzymu, będą się mogli łączyć w modlitwie i radości.
Czytany 1239 razy Ostatnio zmieniany środa, 17 luty 2016 10:21