×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 62.

czwartek, 17 marzec 2011 21:20

List do Zgromadzenia z 12.04.2005 r. - po pogrzebie Jana Pawła II

Warszawa, 12 kwietnia 2005


Kochane Siostry,

Jesteśmy jeszcze pełne przeżyć i wzruszeń, związanych z odejściem do Domu Ojca Papieża Jana Pawła II. Mogłyśmy naszymi oczami oglądać wspaniałą katechezę o świadectwie człowieka, oddanego Bogu i ludziom, konsekwentnie, do końca; o świadectwie chrześcijańskiej wiary, nadziei i miłości. Oglądaliśmy i uczestniczyliśmy w wielkich dziełach Pańskich, które dzięki tej katechezie dokonywały się w całym świecie, w poszczególnych ludziach, w mediach. „Zmarły Papież, który nadal przemawia...” Te słowa jednego z włoskich komentatorów telewizyjnych oddają bardzo dobrze treść wydarzeń ostatnich dni. A Rzym, jak napisał jeden z dzienników, w całej swej historii nie przeżył wydarzeń takich, jakie przyniósł ostatni tydzień. Trzeba też z najwyższym uznaniem powiedzieć, że wszyscy, władze państwowe i samorządowe, służby porządkowe, policja i wojsko, a także zwykli ludzie Rzymu okazali wielką kulturę, zdolności organizacyjne i po prostu miłość do „swego Papieża”.


Dziękujmy Bogu za wielki dar, jaki otrzymaliśmy, i módlmy się, abyśmy zgłębiali i przekładali na język naszego codziennego życia pozostawione przez Jana Pawła dziedzictwo duchowe, które przecież nie jest tylko Jego, ale wyraża przesłanie ewangeliczne na dzisiejsze czasy.

W Rzymie i na całym świecie trwa modlitwa novendaliów (dziewięciodniowe modlitwy za Zmarłego). Ufam, że wszystkie nasze domy, bez specjalnej zachęty, kontynuują modlitwę wspólnotową za śp. Jana Pawła II.

Proszę jednocześnie o to, aby jak najszybciej rozpocząć modlitwę w intencji wyboru następcy zmarłego Papieża. Proponuję nowennę odmawianą wspólnie, najlepiej w czasie wieczornych naszych modlitw (ale każda wspólnota powinna znaleźć taki czas, kiedy jest w domu najwięcej sióstr).

Odmawiajmy wspólnie:

O Jezu, Sercu Twemu polecamy konklawe i wybór Papieża, spojrzyj i uczyń…
[nowenna do Serca Jezusowego za wstawiennictwem św. Urszuli]

Duchu Święty, Boże, zmiłuj się nad nami.

Matko Boża, Królowo Apostołów, módl się za nami.

Święta Urszulo, módl się za nami.

Włączmy w tę modlitwę prośbę o to, abyśmy my same i cały Kościół przyjął wybranego Papieża z miłością, zaufaniem i gotowością do posłuszeństwa.

Pozdrawiam Siostry bardzo serdecznie. W najbliższą niedzielę wybieram się na krótki pobyt do Kanady. Proszę o modlitwę w intencji wszystkich spraw, które w nadchodzących tygodniach czekają.

Z serdecznym uściskiem i pamięcią w modlitwie –

/-/ m. Jolanta Olech
 
 
Czytany 1561 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 13 sierpień 2019 11:36