×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 62.

czwartek, 17 marzec 2011 23:12

Życzenia dla Zgromadzenia na Boże Narodzenie 2006

Boże NarodzenieBoże Narodzenie 2006

Maryja i Józef zatopieni są w morzu miłości Bożej.
Jezusa, Boga swojego, mają przy sobie,
czegóż im więcej brakować może?

Jego kochać, przy Nim zawsze być, dla Niego żyć,
dla Niego umierać, cierpieć, pracować
tak, jak On chce - niczego więcej nie pragnę.
Matko moja jedyna, żebym mogła od Ciebie
nauczyć się nie szukać niczego, tylko Boga.

(św. Urszula Ledóchowska, medytacje grudniowe)Kochane Siostry,

Święta Narodzenia Pana naszego Jezusa Chrystusa zachęcają nas na nowo do zanurzenia się w morzu Bożej miłości, w Tajemnicy Ojca, który tak nas umiłował, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne (por. J 3,16). Tajemnica Wcielenia to jednocześnie dar życia, obietnica zbawienia, fundament więzów, które sprawiają, że możemy mówić o Jezusie jako naszym Bracie i w Nim radować się braterstwem między nami. Tak wielkie łaski, w zamian za które Bóg z cierpliwością oczekuje od nas odpowiedzi wiary i miłości.

Serdecznie życzymy sobie wzajemnie, abyśmy całym sercem i całym swym życiem, i coraz pełniej, dawały odpowiedź miłości - tak, byśmy mogły powtarzać w prawdzie za naszą Świętą Matką: Ciebie tylko, Panie, pragnę szukać i kochać, dla Ciebie żyć i pracować, dla Ciebie cierpieć i umierać. Maryja i Józef niech będą nam przewodnikami na tej drodze. Módlmy się o to wzajemnie dla siebie w pełną radości i pokoju wigilijną noc.

Serdecznie pozdrawiam każdą z Kochanych Sióstr. Dzielę się duchowo opłatkiem i przesyłam zapewnienie pamięci w modlitwie. Proszę też przekazać serdeczne życzenia i zapewnienie modlitwy naszym Domownikom, Rodzinom i Gościom -

m. Jolanta Olech
Warszawa, Boże Narodzenie 2006
Czytany 2149 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 13 sierpień 2019 11:34