Wydrukuj tę stronę
czwartek, 17 marzec 2011 21:32

Życzenia świąteczne dla Zgromadzenia - Wielkanoc 2006

Wielkanoc 2006: Chrystus prawdziwie zmartwychwstał!

Tak bowiem Bóg umiłował świat,
że Syna swego Jednorodzonego dał,
aby każdy, kto w Niego wierzy, (...)
miał życie wieczne.
(J 3,16)

Kochane Siostry,

Tegoroczna wielkopostna wędrówka z Jezusem, zmierzającym ku wypełnieniu misji zleconej Mu przez Ojca, dobiega końca. Po Świętych Dniach Męki i Śmierci Chrystusa przeżywamy dziś Zmartwychwstanie, śpiewając z radością Alleluja!

Naszym przewodnikiem w mijających tygodniach były słowa Ojca Świętego, zawarte w encyklice Deus caritas est. Wypada więc, aby i życzenia, które pragnę Siostrom złożyć, odwoływały się do tych samych treści. Są nam one znane, jednak ciągle na nowo określają cel naszych wysiłków i naszego życia: Jak przeżywać miłość Boga i bliźniego, aby w pełni zrealizowała się jej ludzka i boska obietnica? Aby nie szukała już siebie samej, ale dobra drugiego człowieka, stawała się posługą, wyrzeczeniem, gotowością do poświęceń; aby była definitywna i wyłączna, w sensie "na zawsze"? [1]

Życzmy sobie gorącym sercem i módlmy się wzajemnie o to, aby każda z nas stawała się coraz pełniej źródłem, z którego wypływają rzeki żywej wody. Źródłem miłości, które czerpie obficie z tego pierwszego, oryginalnego źródła, którym jest Jezus Chrystus, Jego przebite Serce [2]. By z tego źródła w nas mogli czerpać wszyscy - siostry we wspólnocie, ci, do których jesteśmy posłane, każdy, kto znajdzie się w zasięgu naszego oddziaływania.

Ściskam serdecznie i świątecznie każdą z kochanych Sióstr. Proszę przekazać życzenia Domownikom, Gościom w naszych domach, swym Rodzinom.

m. Jolanta Olech
Rzym - Pniewy, Wielkanoc 2006


 

1 Benedykt XVI, Encyklika Deus caritas est, p. 6.
2 Idem, p. 7.
Czytany 1764 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 13 sierpień 2019 11:35