Aktualności 2023

Aktualności 2023

Dnia 15.01.2023 roku w godzinach przedpołudniowych odwiedził naszą wspólnotę pan prezydent RP Andrzej Duda. Towarzyszył mu ks. kapelan Zbigniew Kras. Po krótkiej modlitwie w kaplicy miało miejsce piękne spotkanie ze wspólnotą sióstr, a następnie Pan Prezydent nawiedził pokój papieski i wpisał się do księgi pamiątkowej. Było to dla nas niezwykle podniosłe, a jednocześnie pełne pokoju i radości spotkanie.

środa, 25 styczeń 2023 20:55

Spotkania w Ożarowie Mazowieckim

Przedświąteczny tydzień rozbrzmiewał kolędami i cieszył jasełkami w wykonaniu poszczególnych grup naszych przedszkolaków. Wiele powodów do radości i dumy ze swych pociech mieli Rodzice wpatrzeni w swoje dzieci przejęte rolą, którą pełniły w hołdzie Dzieciątku Bożemu. Babcie i Dziadkowie z zachwytem podziwiali swych wnuków oklaskując gromkimi brawami. Życzenia i drobne, własnoręcznie przygotowane dla babci i dziadka prezenciki oraz słodko-owocowy poczęstunek przygotowany dla nich przez siostry i rodziców, sprawiły wiele radości sercom i wycisnęły łzę szczęścia w oku...

sobota, 21 styczeń 2023 15:47

Kolędowanie przy żłóbku

8 stycznia 2023 roku w święto Chrztu Pańskiego w kościele św. Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy po Mszy św. o godz. 11. 30 odbyło się kolędowanie dzieci przy żłóbku. Wspólnemu śpiewaniu kolęd towarzyszyły dziewczęta z dziecięcej scholi. Niektóre dzieci przyniosły instrumenty perkusyjne i z zaangażowaniem włączały się w uwielbianie małego Jezusa. Do radosnego śpiewu włączały się całe rodziny, także z bardzo małymi dziećmi.

poniedziałek, 02 styczeń 2023 21:31

Odwiedziny m. Beaty Mazur na Białorusi

W dniach 21.-27.12.2022 odwiedziłyśmy z m. Beatą Mazur nasze siostry w Mińsku. Uczestniczyłyśmy w jasełkach przygotowanych przez dzieci z przedszkola z Centrum Chrześcijańskiego, Misji Dobrego Samarytanina pod opieką św. Urszuli oraz w spotkaniu opłatkowym przedszkolaków i ich rodzin. 25 grudnia na Mszy św., której głównym celebransem był emerytowany ks. abp Tadeusz Kondrusiewicz, a koncelebransem kapelan Centrum, ks. Aleksander Shamrytski MIC, przez m. Beatę uroczyście zostały wprowadzone relikwie św. Urszuli Ledóchowskiej do kaplicy pw. Ofiarowania Pańskiego w Centrum.
s. Teresa Iwan