Aktualności 2023

Aktualności 2023

  1. Jasełka grupy Tygrysków i grupy Biedronek w przedszkolu w Częstochowie

    W dniach 13 i 14 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się Jasełka prezentowane przez grupę średniaków "Tygrysów" i grupę maluszków "Biedronek". Obie grupy przybliżyły rodzicom historię Bożego Narodzenia i wprowadziły uczestników w świąteczną atmosferę. Kwestie mówione były przeplatane śpiewem kolęd, pastorałek oraz tańcami gwiazdek, aniołków i pasterzy. Na twarzach rodziców dało się zauważyć wzruszenie i dumę ze swoich młodych talentów aktorskich.

W listopadzie siedmioro dzieci z naszego przedszkola brało udział w dwóch konkursach plastycznych. Pierwszy, zatytułowany „Radosna Choinka”, organizowany był przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. W tym konkursie Pola, dziewczynka z grupy średniaków zdobyła wyróżnienie za ozdobę - dzwoneczek, otrzymała dyplom i upominek. W drugim konkursie organizowanym przez Żłobek Miejski "Reksio" dwójka dzieci z tej samej grupy została wyróżniona: Wiktor zdobył I wyróżnienie, a druga Pola III wyróżnienie, za swoje bombki również otrzymali dyplomy i nagrody. Jako placówka skromnym upominkiem nagrodziliśmy wszystkie dzieci biorące udział w obydwu konkursach. Dzieci wykazały się kreatywnością, twórczym myśleniem oraz zręcznością manualną i wykonały piękne ozdoby choinkowe.

W miesiącu październiku w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy rodzinny konkurs na najpiękniejszy różaniec. Wzięły w nim udział dzieci z przedszkola wraz ze swoimi rodzicami oraz rodzeństwem. Celem konkursu było rozbudzenie umiłowania modlitwy różańcowej indywidualnej i wspólnotowej, wzmacnianie więzi rodzinnych, rozwój kreatywności dzieci i rodziców, pobudzanie wyobraźni oraz wykorzystanie zdobytych umiejętności.
Napłynęło siedemnaście różańców, wykonanych z różnorodnych materiałów (z wyłączeniem produktów spożywczych), które zostały wystawione w naszej kaplicy domowej. Dzieci, wraz z rodzicami, mogły oddać jeden głos na różaniec, który według nich był najpiękniejszy. Na tej podstawie wyłoniono laureatów pierwszego, drugiego oraz trzeciego miejsca. Oprócz miejsc na tzw. „podium”, organizatorzy konkursu zdecydowali się nagrodzić każdy z różańców, przyporządkowując im różne kategorie: najdłuższy różaniec, różaniec jesienny, patriotyczny, kolorowy, dziecięcy i tradycyjny.
Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w listopadzie po comiesięcznej Mszy świętej dla wychowanków przedszkola i ich rodzin. Każdy z uczestników został nagrodzony dyplomem oraz drobnym upominkiem.

niedziela, 31 grudzień 2023 21:57

Szczęść Boże na Nowy Rok 2024


Niech Nowy Rok, będzie dla wszystkich czasem łaski,
niech Święta Boża Rodzicielka, otacza Was wszystkich swą Matczyną opieką.


Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem”.
(
Lb 6, 22-27 )

niedziela, 31 grudzień 2023 07:26

Święto Świętej Rodziny-Jezusa, Maryi i Józefa

Kromka Słowa

"Przykład to pokory dla mnie – słuchać rad i nauk, upomnień, wskazówek innych... 
Nie chcę należeć do tych dusz zarozumiałych, które zawsze myślą, że wszystko najlepiej umieją, najlepiej rozumieją, bronią zawsze swego zdania i nigdy od innych rady, wskazówki nie przyjmują, myśląc, jakoby im to ubliżało. 
Gotowe są sprzeciwiać się dobrej radzie, byleby się nie poddać; zrobić to, co własny rozum potępia, byleby nie przyjąć rad innych, byleby nie przyznać się do tego, że ktoś inny lepiej coś rozumie, lepiej wie, lepiej radzi. 
Wpatrujmy się w Józefa i Maryję, z jaką czcią i zachwytem przysłuchują się natchnionym słowom świętego starca, jak je przyjmują, wierząc, że Bóg przez niego do nich przemawia."

św. Urszula Ledóchowska

Siostry ze wspólnoty w Pniewach, zapraszają do Sanktuarium św. Urszuli na dni skupienia, rekolekcje i warsztaty. Zaproszenie dedykowane jest dla młodzieży i dorosłych.
Jest duży wybór tematyki, formy spotkań i terminów. Serdecznie zapraszamy!

środa, 27 grudzień 2023 16:36

Kolędnicy misyjni w Lipnicy Murowanej

Tradycyjnie 26 grudnia, w diecezji tarnowskiej odbyło się misyjne kolędowanie. Rodziny ERM-u z Lipnicy Murowanej kwestowali przed kościołem. Śpiewem, uśmiechem i radością zachęcano do wsparcia misji w krajach gdzie pracują pochodzący z diecezji misjonarze i misjonarki.
wtorek, 26 grudzień 2023 12:16

Radość świątecznego spotkania

Boże Narodzenie jest czasem radości i pokoju, i w tej atmosferze przeżyłyśmy tegoroczne  Święta. Siostry ze wspólnot w Lublinie gościły m. Beatę Mazur i s. Teresę Iwan. Spotkałyśmy się na wspólnej modlitwie, wieczerzy wigilijnej i kolędowaniu. Bogu niech będą dzięki za dar wspólnoty i wszystkie łaski, którymi nas obdarza.
niedziela, 24 grudzień 2023 12:18

KROMKA SŁOWA NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU

Maryjo, wobec Twojej cudownej wiary - cóż ja powiem o swojej wierze?
Wierzę, ale jak mało wiara oddziaływa na moje życie! Patrzeć na ludzi, na świat, na siebie okiem wiary - to czyni nasze życie Bożym. W innym świetle przedstawia mi się ono, gdy na nie patrzę tylko okiem ciała, a w innym, gdy ogarniam je okiem duszy, to jest okiem wiary. Oko ciała widzi materię, przedmioty, świat zewnętrzny i wszystko, co się odnosi do świata zewnętrznego. Oko duszy wszędzie odkrywa to, co jest niewidzialne dla oka ciała – widzi Boga, Jego rękę, działanie i wolę.

sobota, 23 grudzień 2023 20:58

Przyjdź Panie bo czekamy

Adwent to czas radosnego oczekiwania i w Krakowie był to czas częstszych wspólnych spotkań.
Nasze  studentki, a my wraz z nimi, biegały co ranek na roraty do pobliskich kościołów, poza tymi porankami kiedy roraty były w naszej kaplicy. Po naszych roratach spotykałyśmy się na śniadaniu i porannej kawie lub kakao. W okresie przedświątecznym nie mogło zabraknąć pierników i choinki.

Strona 1 z 4