poniedziałek, 24 grudzień 2018 11:00

Spotkania opłatkowe przy Obywatelskiej w Łodzi

Spotkanie opłatkowe w Ognisku Wychowawczym w Łodzi

19 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe naszego Ogniska Wychowawczego. Uczestniczyły w nim dzieci, ich bliscy, a także pracownicy i dobroczyńcy.

Spora grupa wychowanków zaprezentowała jasełka. Przygotowanie przedstawienia stało się dla dzieci okazją do odkrycia, a może i uwierzenia w posiadanie wielu darów i talentów. Pokonując tremę, nieśmiałość i swoje ograniczenia, podopieczni przypomnieli wszystkim: Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?

Podczas naszego spotkania nie zabrakło czasu na życzenia i przełamanie opłatkiem oraz wieczerzy z tradycyjnymi daniami wigilijnymi. Przy odświętnie zastawionych stołach i w klimacie serdecznej życzliwości, Rodziny mogły chłonąć atmosferę święta, a być może także uczyć się, w jaki sposób można celebrować bycie razem…

Najbardziej wyczekiwanym momentem było pojawienie się Świętego Mikołaja. Dzięki szczodrości wielu dobrych ludzi przyszedł on do dzieci z przepięknymi darami, spełniając ich, często niewypowiedziane, marzenia.

Podczas jasełek dzieci przypomniały:

To właśnie tego wieczoru, gdy wiatr zimny śniegiem dmucha, w serca złamane i smutne po cichu wstępuje otucha.
Chcemy wierzyć, że miało to miejsce także 19 grudnia.

Wigilia dla samotnych

Pamiętaj: będą ludzie smutni, opuszczeni, niepotrzebni nikomu - i nikt z nimi słowa nie zamieni, nie zaprosi do swego domu...
Po raz kolejny w naszym domu odbyła się Wigilia dla samotnych, na którą przybyło około trzydziestu osób.

Gościom towarzyszył ks. biskup senior Adam Lepa, księża z parafii św. Urszuli Ledóchowskiej oraz siostry z naszej wspólnoty. Po jasełkach zaprezentowanych przybyłym przez dzieci z Ogniska Wychowawczego, goście wysłuchali krzepiącego słowa ks. biskupa oraz złożyli sobie życzenia. Podczas wieczerzy uczestnikom przepięknie służyła młodzież ze Szkolnego Koła Caritas.

Przybyli goście mogli doświadczyć serdecznej troski i braterstwa. Prawdopodobnie dla wielu z nich to jedyna okazja, by w okresie świątecznym poczuć się ważnym i zaznać zainteresowania ze strony drugiego człowieka.

20 grudnia daliśmy ludziom swój czas, uśmiech, dobre słowo i posługę. Paradoksalnie jednak to my zostaliśmy najmocniej obdarowani – rozszerzyły się nasze serca…

Weź do ręki biały opłatek, choćbyś nawet nie miał go z kim dzielić - i życz szczęścia całemu światu; niech się wszystkie serca rozweselą!

siostry z ul. Obywatelskiej w Łodzi

zdjęcia w albumie Google Photos
Czytany 1507 razy Ostatnio zmieniany piątek, 05 lipiec 2019 09:37