poniedziałek, 31 grudzień 2018 09:47

Wesołą Nowinę, Bracia, słuchajcie – BÓG JEST Z NAMI!

Z medytacji św. Urszuli Ledóchowskiej:
Oto ci prości, biedni pastuszkowie głoszą przyjście Pańskie i inne serca do chwalenia Boga pobudzają. Mimo swej nędzy, siłą miłości stali się pierwszymi apostołami Jezusa. Kto kocha Boga, pragnie i innych do miłości Bożej zachęcić.

Drugiego dnia świąt Bożego Narodzenia w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Mikołaja Kopernika w Łodzi, znajdującym się w pobliżu naszego domu, tę radosną nowinę, pośród śpiewu kolęd i pełnych nadziei życzeń, ogłaszała kilkuosobowa grupa osób, związanych z siostrami z ul. Obywatelskiej...
Grupa osób, która Miłości Bożej z Betlejem dała się postawić na nogi, by wyruszyć z Jezusem, tym Wielkim małym Bogiem, co rozświetla mroki, który jest naszym Pokojem – do pacjentów, spędzających świąteczne dni na oddziałach szpitalnych. Niezwykle wymownie wybrzmiały tu słowa kolędy Dzisiaj w Betlejem: Chrystus się rodzi – nas oswobodzi! – i ta Nadzieja niech staje się siłą, na każdy dzień!

Dusza pogodna, mająca na twarzy uśmiech Bożego szczęścia, niechybnie pociągnie do Boga, wywoła pytanie: skąd masz takie szczęście? Łatwo znaleźć na to odpowiedź: od Boga. Miłość Boża – oto źródło prawdziwego szczęścia! 
św. Urszula Ledóchowska

Czytany 1178 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 31 grudzień 2018 09:53