czwartek, 29 luty 2024 10:20

Kakabura chichotliwa - gościem w lipnickim przedszkolu

Edukacja przyrodnicza, to w naszym przedszkolu bardzo ciekawe zajęcia. Wczoraj 28 lutego, zagościła u nas ZOOekipa w ramach kolejnej edycji z edukacji przyrodniczej. Tym razem dzieci mogły zobaczyć, a nawet dotknąć kukaburę chichotliwą. Kukabura chichotliwa to ptak należący do rodziny zimorodkowatych. Zamieszkuje przede wszystkim tereny południowo-wschodniej części Australii. Słynie z wydawanych przez siebie dźwięków, które przypominają  histeryczny i niekontrolowany wybuch ludzkiego śmiechu.

Właśnie z tego powodu przez mieszkańców Australii nazywana jest również jako „chichoczący osioł”. W naszym przedszkolu również wzbudził wiele radości i zainteresowania wśród  dzieci, które jak się okazało, znały jeszcze inne australijskie ptaki i zwierzęta. Można powiedzieć; nauka nie idzie w las…

Siostry z Lipnicy Poznańskiej


Czytany 95 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 29 luty 2024 10:48