poniedziałek, 23 wrzesień 2019 08:45

Warto być młodym, warto działać

Wspaniała 7 młodych (w większości „absolwentów” październikowych Forów) spotkała się na kolejnym Forum 2.0. Inni też chcieli, nawet się zapowiedzieli, ale jak zawsze życie naniosło swoje poprawki. Pamiętaliśmy o nich i pozdrawiamy ich serdecznie smile. Tegoroczne wrześniowe spotkanie było nieco inne niż spotkania dotychczasowe, ponieważ oprócz korzystania z uroków Pniew (tych duchowych i tych materialnych) i z formacji (tym razem duchowym przewodnikiem młodych był dominikanin, o. Jacek Szymczak OP) zajęliśmy się organizowaniem przyszłorocznego Forum jubileuszowego (związanego z obchodami 100-lecia Zgromadzenia Sióstr Urszulanek SJK)...

Ma być ono nietuzinkowe z różnych powodów. Jeden z nich to jego międzynarodowy charakter – chcemy zaprosić do Pniew młodych z tych krajów całego świata, w których pracują szare urszulanki. Drugi powód – Forum to współorganizują młodzi, którzy już na niejednym Forum… sznekę z glancem jedli (kto ciekawy, co to takiego i jak smakuje – niech przyjeżdża!). Burza mózgów to aura towarzysząca naszemu wrześniowemu spotkaniu. Szukaliśmy pomysłów, rozdzielaliśmy zadania, a do działania na rzecz innych (nawet jeśli się wydaje, że własnymi obowiązkami byśmy kilka osób obdzielili) zachęcali nas goście tegorocznego Forum 2.0, Zofia i Andrzej Grupowie, małżeństwo, które przyjechało do nas z Poznania. Przy okazji podzielili się z nami swoim dojrzewaniem do małżeństwa i w małżeństwie. Tak nam się dobrze słuchało i rozmawiało, że trudno się było rozstać. Dziękujemy!

Tak więc przygotowania do Forum jubileuszowego zostały rozpoczęte, ruszyliśmy do roboty z Bożym błogosławieństwem i zachętą, jaką młodym – za papieżem Franciszkiem – dał o. Jacek: własną młodość trzeba pokochać, nie bać się ryzyka i wierzyć, że jest się dla innych darem.

s. Bogusława Belok

Czytany 1599 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 26 wrzesień 2019 15:57