czwartek, 05 marzec 2020 11:37

Peregrynacja relikwii św. Urszuli w Tanzanii

4 marca 2020 roku rozpoczęła się peregrynacja relikwii św. Urszuli do naszych wspólnot w Tanzanii. W wydarzeniach tych zgłosili chęć udziału także biskupi diecezjalni, przyjaciele i dobroczyńcy. Relikwie naszej Matki Założycielki, św. Urszuli, nawiedzają wszystkie parafie, gdzie pracują nasze siostry, i pozostają tam przez trzy dni...

Proboszczowie i wierni, oczekując na przybycie relikwii, modlą się według scenariusza przygotowanego przez siostry poszczególnych wspólnot. Podczas tych dni przewidziana jest adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie i krótkie wprowadzenie na temat życia św. Urszuli oraz Msza św. według liturgii danego dnia. Podczas Mszy św. wierni proszą o potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Urszuli, według własnych potrzeb duchowych, moralnych i materialnych. Gdzie tylko jest to możliwe, śpiewy podczas liturgii nawiązują do słów Testamentu naszej Założycielki.

Pragnieniem sióstr w Tanzanii jest, aby uroczystości peregrynacji relikwii św. Urszuli były dla większej chwały Boga i w intencji wierności każdej z nas, za naszą matkę Beatę, aby św. Urszula była codziennie blisko niej i powierzonych zadań, za Kościół święty, Ojca Świętego i za nawrócenie wszystkich chrześcijan, dla dobra naszych rodzin, a także za sześcioro dziewcząt w Mkiwa zainteresowanych życiem zakonnym.

Mkiwa - 4 marca 2020 r.


Dodoma - 5 marca 2020 r.

Filmowe relacje z różnych etapów peregrynacji:
Czytany 1268 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 23 marzec 2020 11:38