poniedziałek, 24 sierpień 2020 16:16

Ślubuję Bogu... na zawsze!

Dnia 2 lipca 2020 roku pod czujnym okiem s. Joanny Szcześniak rozpoczęło się moje przygotowanie do złożenia ślubów wieczystych. Był to niezwykle piękny czas pewnego zatrzymania, intensywniejszego wsłuchiwania się w głos Jezusa na modlitwie i ponownego spojrzenia na nasz charyzmat, już nie z teoretycznego punktu widzenia, ale z perspektywy doświadczenia życia urszulańskiego. Wyjątkowo pomagał w tym fakt, że wszystko odbywało się w budynku nowicjatu – miejscu, w którym każda urszulanka stawiała pierwsze zakonne kroki i przygotowywała się do złożenia pierwszych ślubów...

Byłą to także okazja do tworzenia wspólnoty z siostrami postulantkami i kandydatkami. Nie zabrakło wspólnych rekreacji i bycia razem, choć był także czas większego odosobnienia, gdy siostry wyjechały na dwa tygodnie wypoczynku.

Z ogromną wdzięcznością i radością patrzę na te minione dni i jestem przekonana, że Pan Bóg zaplanował je najlepiej, jak tylko się dało. Ponowne odkrycie uprzedzającej Bożej miłości i piękna naszego Zgromadzenia pozwoliło mi z wielkim pokojem i pewnością dnia 15 sierpnia ślubować Bogu czystość, ubóstwo i posłuszeństwo… na zawsze.

Za to wszystko niech Bóg będzie uwielbiony!

s. Joanna Stefańska

Czytany 2211 razy Ostatnio zmieniany środa, 09 wrzesień 2020 10:04