sobota, 15 wrzesień 2018 17:07

Urszulanki na III Kongresie Młodych Osób Konsekrowanych w Krakowie

„… gdzie jest DUCH PANA, tam jest wolność” (2 Kor 3,17) W drodze życia dla Boga – Duch Święty formuje nasze serca do wolności dzieci Bożych, które czerpią inspirację z każdej chwili dnia, z każdego spotkania i relacji z drugim człowiekiem oraz z każdego wydarzenia. Pozwólmy Duchowi Świętemu, aby nas wyzwalał, rozszerzał nasze serca, czynił nas prawdziwie nowymi, jednoczył oraz budował w nas Dom, w którym tak my jak i Bóg są u siebie – Dom pełen życia. On poprowadzi nas w świat wolności! - Oto wprowadzenie do tematu III Kongresu Osób Konsekrowanych, który tym razem odbywa się w Krakowie...

Krótka relacja sióstr:

Dzień pierwszy (czwartek, 13 września 2018)

Po przyjeździe pierwsze kroki skierowaliśmy na ul. Biskupią, gdzie znajduje się nasz urszulański dom. Tam czekała na nas z obiadem siostra Beata Mazur. Po chwili odpoczynku udaliśmy się do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie właśnie rozpoczynała się Koronka do Miłosierdzia Bożego. O godzinie 16.30 rozpoczęła się Msza Święta pod przewodnictwem ks. bpa Jacka Kicińskiego. Homilię wygłosił kard. João Bráz de Aviz.

Po Mszy Świętej pod eskortą policji przeszłyśmy do Centrum Jana Pawła II. Po kolacji zostaliśmy przywitani przez Konsultę Wyższych Przełożonych Zgromadzeń Zakonnych oraz zaproszonych prelegentów. Następnie przeszliśmy na spotkania w grupach, gdzie podczas dzielenia się można było doświadczyć bogactwa charyzmatów i jedności w różnorodności. Droga powrotna przypomniała nam klimat Światowych Dni Młodzieży, kiedy to we wszystkich możliwych środkach lokomocji rozbrzmiewały pieśni na chwałę Pana.

Dzień drugi (piątek, 14 września 2018)

Następny dzień rozpoczęliśmy śniadaniem o 7.30, potem jutrznia prowadzona przez siostry jadwiżanki. Kolejnym punktem było spotkanie z ks. Krzysztofem Wonsem, który podzielił się z nami doświadczeniem życia słowem Bożym w codzienności. To spotkanie było wstępem do późniejszego rozważania słowa Bożego na medytacji. Następnie o 12.00 miało miejsce Eucharystia pod przewodnictwem ks. bpa Damiana Muskusa. Spotkania w grupach rozpoczęły się koronką do Bożego Miłosierdzia po 15.00. Był to czas wzajemnego dzielenia się doświadczeniem życia słowem Bożym w naszej codzienności. Nieszpory prowadziły Wspólnoty Jerozolimskie. Dzień zakończyliśmy drogą krzyżową w Centrum św. Jana Pawła II. Powrót do domu na Biskupią odbywał się w pięknym klimacie radości, jedności i śpiewu.

Dzień trzeci (sobota, 15 września 2018)

W kolejnym dniu zainspirowała nas konferencja o. Stanisława Jarosza, która była wprowadzeniem do późniejszych spotkań w grupach. Temat konferencji brzmiał „Konsekrowani ciałem Jezusa i Maryi przez Ducha Świętego”. Myślą przewodnią było nieustanne powracanie do świadomości bycia kochanym przez Boga. Na spotkaniach w grupach dzieliliśmy się doświadczeniem obecności Jezusa i Maryi w codzienności naszego życia. Kolejnym gościem była siostra Anna Bałchan SMI, która podzieliła się z nami swoim doświadczeniem wiary i zaufania Panu Bogu. Po Eucharystii w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa wspólnie przeszliśmy ze śpiewem na ustach ulicami Krakowa. Doszliśmy do Placu Franciszkańskiego, gdzie po modlitwie brewiarzowej rozpoczął się piękny koncert uwielbienia, który prowadził zespół „Nie ma Go tu”.

Dzień czwarty (niedziela, 16 września 2018)

Wczesnym rankiem w niedzielę uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, której przewodniczył abp Marek Jędraszewski. Przed Sanktuarium zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie. Ostatnim punktem naszych spotkań był bardzo ciekawy panel dyskusyjny. Na koniec jeszcze hymn kongresu „Chcemy być wolni, wolni w Duchu Świętym”, błogosławieństwo, parę uścisków z nowo poznanymi siostrami i braćmi. Bardzo dziękujemy naszej matce generalnej, m. Franciszce Sagun, naszym siostrom przełożonym i wszystkim siostrom za modlitwę i towarzyszenie.

siostry urszulanki SJK - uczestniczki III Kongresu Młodych Osób Konsekrowanychwięcej zdjęć wkrótce

Filmy trochę oddają atmosferę w Krakowie...Więcej o Kongresie - link na stronę

Czytany 2242 razy Ostatnio zmieniany piątek, 05 lipiec 2019 10:00