piątek, 17 wrzesień 2021 10:42

Wakacyjne spotkania sióstr postulantek

Oaza w Kalwarii Zebrzydowskiej

Słyszałam, że ktoś kiedyś powiedział, że wakacji od Boga nie ma, nie ma też wakacji od bycia Jego świadkiem. Gdy byłam na wypoczynku w domu rodzinnym, zostałam zaproszona na spotkanie oazowe w Kalwarii Zebrzydowskiej, do której udali się członkowie scholii z mojej rodzinnej parafii. Ucieszyłam się z tego spotkania, ponieważ mogłam spędzić czas z osobami, z którymi grałam i śpiewałam na chwałę Boga jeszcze przed wstąpieniem do Zgromadzenia...


Opowiadałam dzieciom i młodzieży o naszym Zgromadzeniu, o Matce Urszuli i podzieliłam się świadectwem własnego powołania oraz tym, jak wygląda życie "młodej" siostry. Był to dla mnie bardzo dobry czas.

s. Martyna


Wyjazd rodzin ze świetlicy do Mrzeżyna

W dniach 17-25 lipca rodziny ze świetlicy wraz z s. Marią Szydłowską, s. Luizą Zalewską i s. postulantką Anną Juziuk wyjechały nad Morze Bałtyckie. Była to dobra okazja do integracji po tak długim czasie pandemii i bycia osobno w domach. Rodziny mogły wspólnie spędzić czas przez rozmowy, plażowanie, zwiedzanie, czy po prostu bycie ze sobą.

Podczas wyjazdu chciałyśmy dać ludziom Boga. Prowadziłyśmy spotkania z podziałem na grupy: dzieci młodsze, dzieci starsze i dorośli. Głównym tematem była Boża miłość. W czasie wyjazdu dużo radości dawała nam zabawa w "podchody". Jedna z nich zakończyła się wspólnym grillowaniem w miejscowości Rowy, po którym można było zagrać w piłkę nożną lub gry karciane. Dzięki letnim akcjom PTTK mieliśmy również okazję, aby zwiedzić z przewodnikiem Trzebiatów i Mrzeżyno, gdzie dowiedzieliśmy się różnych ciekawostek o tych miejscach.

Wyjazd zakończyliśmy w Rokitnie, gdzie u Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej mogliśmy dziękować za wspólnie spędzony czas, jego owoce oraz przedstawiać intencje naszych serc. Bogu niech będą dzięki za Jego obecność, prowadzenie i dokonane cuda.

s. Anna


Wyjazd do Grzybowa

W dniach 23-30 sierpnia siostry postulantki: s. Justyna i s. Wiktoria wraz z siostrami pracującymi w świetlicy Caritas w Pniewach wzięły udział w wyjeździe wolontariackim nad morze do miejscowości Grzybowo. Pogoda nam dopisała, prawie codziennie mieliśmy możliwość pójścia na plażę. Korzystaliśmy także z atrakcji, które były w naszym ośrodku: basen, gra w ping-ponga, siatkówka. Ważne miejsce w naszym planie dnia zajmowała codzienna Eucharystia i spotkania formacyjne, które prowadziła postulantka s. Wiktoria.

s. Justyna


Piesza Pielgrzymka Szczecińska na Jasną Górę

Podobnie jak w latach ubiegłych, jak wiem z opowiadań sióstr, tak i w tym roku miałyśmy w Sanktuarium w Pniewach wyjątkowych gości. Byli to pielgrzymi z XXXVII Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Zawitali do nas na odpoczynek i pyszny obiad w dziesiątym dniu swojego pielgrzymowania. Trzy siostry postulantki: s. Anna, s. Martyna i s. Wiktoria dołączyły do pielgrzymów kilkanaście kilometrów wcześniej, aby wspólnie z nimi dojść pieszo do naszego domu w Pniewach.

W czasie drogi miałyśmy okazję opowiedzieć pielgrzymom o nas samych, o naszym powołaniu do Zgromadzenia i o świętej Matce Urszuli, a także zaśpiewać kilka piosenek i litanię loretańską. Zostałyśmy bardzo ciepło i życzliwie przyjęte przez grupę. W ramach wdzięczności podarowałyśmy każdemu pielgrzymowi cukierki oraz cytaty świętej Urszuli. Pielgrzymi chętnie losowali myśli Matuchny i nawiązywali z nami rozmowy na postoju. Bardzo się cieszymy, że mogłyśmy towarzyszyć pielgrzymom na tym kawałku ich trasy na Jasną Górę, a także podzielić się naszym świadectwem wiary i powołania.

s. Wiktoria

Czytany 1446 razy Ostatnio zmieniany sobota, 18 wrzesień 2021 16:26