środa, 08 listopad 2017 14:51

Zjazd rodzin sióstr nowicjuszek i postulantki w Pniewach

Przy figurze św. Urszuli Przy figurze św. Urszuli

W dniach 3–5 listopada 2017 roku w Pniewach odbył się zjazd rodzin sióstr nowicjuszek oraz rodziny siostry Sylwii, postulantki. Rodzice gotowi byli przejechać setki, a nawet tysiące kilometrów oraz pokonać wszelkie trudności na drogach, by zobaczyć swoje córki...

Spotkanie rozpoczęliśmy kolacją przy wspólnym stole w piątek, a zakończyliśmy niedzielnym obiadem. Punktem centralnym zjazdu była sobotnia Msza Święta sprawowana w intencji rodzin sióstr na sarkofagu św. Urszuli, której przewodniczył o. Sebastian Łuszczki OMI. Jak trafnie zauważył ojciec, czas zjazdu oscylował pomiędzy różnorakimi stołami i tak po zakończeniu sobotniej uczty duchowej, nadszedł czas na ucztę kulturalną.

Mianowicie, od sierpnia br. siostry nowicjuszki wystawiają w Pniewach przedstawienie pt. „Powołanie Jonasza”, które zostało przygotowane z okazji jubileuszu 50-lecia życia zakonnego matki Franciszki Sagun. Rodzice przyjęli sztukę z ogromnym entuzjazmem i niemałym wzruszeniem. Ponadto, dzięki naszej siostrze Franciszce Paluch, wieloletniemu przewodnikowi z Jasnej Góry, obecnie przebywającej w Pniewach, rodzice mieli okazję lepiej poznać św. Urszulę oraz historię domu macierzystego. Pośród wielu momentów wspólnotowych nie brakowało również czasu na indywidualne spotkania, rozmowy i spacery.

Kochani Rodzice, serdecznie dziękujemy Wam za obecność, wsparcie, ogromne ilości słodkości, a nade wszystko za Waszą modlitwę, której tak bardzo potrzebujemy. Ze swej strony też zapewniamy o pamięci w modlitwie. Na koniec pragniemy przypomnieć i pozostawić słowo, wypowiedziane przez o. Sebastiana podczas sobotniej Eucharystii: „Osoba konsekrowana zawsze nosi dom w swoim sercu”. Bogu niech będą za Was dzięki i do zobaczenia wkrótce!


siostry nowicjuszki wraz z siostrą Sylwią, postulantką

Zapraszamy do obejrzenia fragmentów przedstawienia...

zdjęcia w albumie Google Photos

Czytany 4673 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 lipiec 2019 11:24