poniedziałek, 04 luty 2019 11:48

"Przywrócić radość bycia razem"... Spotkanie w Merlo/ Argentyna

W dni 27 stycznia 2019 roku, w uroczystość świętej Anieli Merici, do naszego domu w Merlo przyjechały siostry z San Pedro de Jujuy, Chaco, El Cortijo i z Brazylii. 28 stycznia rano byłyśmy zaproszone do tego, aby medytacyjnie spojrzeć na nasze życie w zakończonym roku, dzieląc się naszym doświadczeniem w kluczu słów: radość, spotkanie, rozeznanie, otwartość, święto, celebracja, dialog, cierpienie, zaangażowanie, przebaczenia, życie, jedność, braterstwo. Wspólne dzielenie się wzmocniło nasze siostrzane relacje, relacje w naszej szarourszulanskiej rodzinie, która chce widzieć i adorować Boga w drugiej siostrze i w każdej osobie, z którą dzielimy nasze codzienne życie i naszą konsekrację...

Po południu pochyliłyśmy się nad dokumentami Zgromadzenia przygotowującymi nas do XVII Kapituły Generalnej.

Następny dzień spotkania poświęcony był realiom życia w Argentynie, które przedstawił biskup Ojeda w czasie spotkania biskupów tak, aby Bóg wskazał drogę znalezienia odpowiedzi na tę rzeczywistość w świetle słowa Bożego. Tego samego dnia papież Franciszek przez swoja encyklikę Gaudete et Exsultate wezwał nas na nowo do świętości. Pogłębiałyśmy drugi i trzeci punkt dokumentu: Dwaj subtelni nieprzyjaciele świętości i W świetle Mistrza, które przybliżyły nas z nową siłą do sedna Bożych błogosławieństw. Przyglądałyśmy się też życiu ludzi Boga: Oscara Romero, Nazarii Ignaci March, Enrique’a Angeleli, co pozwoliło nam zapalić od nowa naszą wierność, oddanie i służbę.

W dniu 30 stycznia wgłębiałyśmy się w pisma św. Urszula, naszej Założycielki, w których każda z nas odnalazła ponowne wezwanie do świętości, to jest do miłości w życiu codziennym.

Na zakończenie naszego spotkania przygotowałyśmy też propozycje świętowania pięćdziesięciolecia naszej urszulańskiej obecności w Argentynie i stulecia istnienia naszego Zgromadzenia.

Jak co roku wyruszyłyśmy w pielgrzymkowy szlak, aby podziękować naszej Matce z Lujan, towarzyszce naszej drogi. Świętowałyśmy razem z Maryją i Jezusem na weselu w Kanie, wsłuchując się ponownie w wezwanie: Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie. Z tym wezwaniem i posłaniem zakończyłyśmy nasze spotkanie.

zdjęcia w albumie Google Photos

Czytany 1313 razy Ostatnio zmieniany piątek, 05 lipiec 2019 09:30