wtorek, 03 kwiecień 2018 11:28

Wielkanocne świętowanie przedszkolaków w Sokolnikach Wielkich

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych w Przedszkolu Niepublicznym im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich trwały przez cały okres Wielkiego Postu. Dzieci uczestniczyły w drodze krzyżowej oraz słuchały opowieści biblijnych przedstawiających mękę, śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa...

Zwieńczeniem tych przygotowań było spotkanie wielkanocne w kaplicy w Wielką Środę, podczas którego przedszkolaki z dużym zaangażowaniem przedstawiły sens Świąt Wielkanocnych. Poza rodzicami i dziadkami na uroczystość przybyli m.in. s. Anna Reczko, ks. Adam Sławiński oraz siostry urszulanki ze wspólnoty w Sokolnikach. Występ przedszkolaków był wzruszający i wyjątkowy. Dzieci bardzo pięknie oddały ducha Świąt Wielkanocnych i wprowadziły zebranych w świąteczny nastrój. Na koniec s. Barbara Milewska złożyła wszystkim świąteczne życzenia, a dzieci zostały obdarowane słodkim prezentem.

Niech radość pieśni „Zmartwychwstał Pan i żyje dziś…”, śpiewanej przez dzieci na zakończenie, towarzyszy nam każdego dnia. Wesołego Alleluja!

Iwona Słomianowska-Mańka

 

Czytany 744 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 03 kwiecień 2018 11:31